Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

EWAKUACJA MIESZKAŃCÓW! KOBIETA CHCIAŁA WYSADZIĆ CAŁY BLOK!

artdent baner

Doszło do tego wczoraj wieczorem w Jabłkowie (gmina Skoki). Kobieta trafiła do „psychiatryka”.

Było tuż po godzinie 19.00, gdy do dyżurnego wągrowieckiej policji zgłosił się zaniepokojony mieszkaniec. W Jabłkowie w bloku mieszkalnym jedna z mieszkanek twierdziła, że odkręciła gaz i cały blok wysadzi w powietrze.

Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe. Sprawa była poważna – do Jabłkowa wysłano 4 zastępy straży PSP Wągrowiec i OSP Skoki, łącznie 13 ratowników, wyjechały tam także dwa policyjne radiowozy.

Strażacy z  bloku mieszkalnego przy kościele ewakuowali kilkunastu mieszkańców bloku. Potem przystąpiono do badania specjalnymi czujnikami czy gaz rzeczywiście jest w powietrzu i grozi eksplozją.

– Nie potwierdziło się to. Natomiast w mieszkaniu tej kobiety, która groziła wybuchem, był duży bałagan i smród, ale nie gazu, a wynikający z ogólnego nieporządku i braku ewidentnego braku higieny – wyjaśnia nam Piotr Kaczmarek, rzecznik wągrowieckiej straży pożarnej.

Kobieta, która wywołała ten alarm mieszkała samotnie. Została zatrzymana przez policję i odwieziona na oddział szpitala psychiatrycznego.

Czytaj także

UWAGA! Dzisiaj na drogach policyjna akcja „PRĘDKOŚĆ”

Redakcja

ZASZCZEP SIĘ na targowisku w Skokach

Redakcja

Pijany bez kontaktu leżał na pomoście. Dopłynąć do niego musieli… strażacy

Redakcja