Okno na Wągrowiec

Na luzie Wiadomości Wydarzenia

Ekologiczny kalendarz na 2022 rok dziełem wągrowieckich uczennic

binary comment

Tegoroczny miejski kalendarz jest dziełem uczennic Szkoły Podstawowej nr 3, które odniosły sukces w VI edycji konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska”, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Amelia Bagrowska, Weronika Kogut i Aleksandra Rymarczyk z klasy 7a znalazły się w elitarnym gronie 8 nagrodzonych zespołów w kategorii szkół podstawowych. W lipcu uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 otrzymały nagrody, które wręczył dziewczynkom osobiście Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski oraz obietnicę burmistrza Wągrowca Jarosława Berendta, że projekt zostanie wykorzystany do przygotowania kalendarza miejskiego na 2022 rok.

Obietnica oczywiście została spełniona i podczas poniedziałkowego spotkania(15 listopada) burmistrz spotkał się z nagrodzonymi uczennicami i ich rodzicami. W spotkaniu brały udział także nauczycielki, które nadzorowały przygotowanie projektu (Daria Czerwińska – nauczycielka biologii i Alicja Nowak – nauczycielka chemii) i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 – Piotr Gąsiorek. Wszyscy otrzymali pachnące jeszcze farbą drukarską kalendarze przygotowane według nagrodzonego projektu. Kalendarze zostały wydrukowane na papierze certyfikowanym pochodzącym z recyklingu, co jeszcze bardziej wpisało się w przesłanie tego projektu.

Na jednej ze stron kalendarza znalazła się dedykacja. – Życząc Państwu pomyślności w 2022 roku namawiam do życia w zgodzie naturą i mądrego czerpania z bogactwa, jakie oferuje nam przyroda – podpisana przez burmistrza Wągrowca Jarosława Berendta.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

COVID-19: Mamy u nas 27 nowych ZAKAŻEŃ. Na kwarantannie 1171 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

OSZUŚCI podawali się za policjantów. Wągrowieccy funkcjonariusze ich ZŁAPALI

Redakcja

Kilkaset tysięcy złotych dla wągrowieckich przedszkoli, szkół i urzędu miejskiego

Urząd Miejski w Wągrowcu