Okno na Wągrowiec
Fotoreportaże Na luzie Na własne oczy Relacje wideo Społeczeństwo Styl życia Wiadomości

Dzieciaki lubią alpaki, alpaki lubią dzieciaki [WIDEO]

KLOTYLDZIN. Nie wszyscy wiedzą, że od kilku lat niedaleko Wągrowca, w podmargonińskim Klotyldzinie, działa Alpakoland. Prowadzą go znani w Wągrowcu Małgorzata i Jacek Łada.

To niezwykłe miejsce: hodowla różnych zwierząt (owce, osły, konie, kozy), ale głównie pochodzących z Ameryki Południowej – podobnych do lam – alpak, w których gospodarze są wręcz… zakochani.

Alpaki i inne zwierzaki

Jacek Łada mówi: – To cudowne zwierzęta. Całkiem pozbawione agresji, wspaniale reagujące na ludzi, a zwłaszcza dzieci. Dlatego tak są przydatne we wszelkich terapiach dzieci z przeróżnymi schorzeniami i upośledzeniami.

I właśnie tę sferę Małgorzata i Jacek chcą w swoim zwierzęcym rezerwacie rozwijać. Dlatego też Małgosia ukończyła wiele kursów związanych właśnie z terapiami zwierzęcymi.

W sobotę 13 kwietnia w Klotyldzinie odbył się I Piknik Rodzinny, mający zaprezentować licznie przybyłym gościom działalność Alpakolandu. Były występy peruwiańskich zespołów, atrakcje dla dzieci i dorosłych, jedzenie i picie oraz oczywiście obcowanie ze zwierzętami. Poniżej nasza fotorelacja z tego wydarzenia.  

Czytaj także

WAŻNE: Znaleziono PIENIĄDZE. Policja szuka właściciela

Redakcja

WYPADEK: Zderzenie dwóch samochodów. Jedna osoba nie żyje [FOTO]

Redakcja

Zatrzymani z narkotykami. Jeden z nich jechał autem pod ich wpływem

Redakcja