Okno na Wągrowiec


Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

DOPROWADZIŁ DO ZDERZENIA TRZECH AUT, BO BYŁ… PIJANY!

Do tego wypadku doszło w poniedziałek 2 marca w Wągrowcu.  Teraz wiadomo co było jego przyczyną.

Po godzinie 13.00 na ulicy Janowieckiej, w okolicy ronda koło marketu „Biedronka” zderzyły się trzy samochody. Na miejscu natychmiast pojawiła się policja, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego.

W tym zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. W momencie przyjazdu służb była przytomna. Droga przez jakiś czas była zablokowana, a przejazd tamtędy utrudniony. 

Policja ustaliła wstępnie, że kierujący fiatem nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył w opla, który później uderzył w jadące przed nim BMW.

Dzisiaj już wiemy więcej. Sprawca, kierowca fiata był… pod wpływem alkoholu! Potwierdza to Dominik Zieliński, rzecznik wągrowieckiej policji.

– Kierujący fiatem 26-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadził do zderzenia z oplem, który następnie uderzył w BMW – wyjaśnia Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji.

 Kierujący fiatem sprawca został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej, ale jego obrażenia nie były poważne. Okazało się jednak, że był… nietrzeźwy.

– Badanie wykazało w organizmie kierującego prawie promil alkoholu. Mężczyzna tym samym odpowie za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym – dodaje Zieliński.

Czytaj także

Znamy WARIANTY TRASY S11 pod Rogoźnem i Budzyniem. Nie wszystkie są dla wągrowczan korzystne [GRAFIKA]

Remigiusz Priebe

PIRAT DROGOWY: Pędził w mieście prawie 150 km/h

Remigiusz Priebe

MIASTO ZATŁOCZONE: Po decyzji o zamknięciu cmentarzy WĄGROWCZANIE RUSZYLI NA GROBY

Remigiusz Priebe