Okno na Wągrowiec

Edukacja Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Dla Ziemi uczniowie z Wiatrowa pisali listy, malowali, tańczyli i śpiewali [ZDJĘCIA]

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Wiatrowie realizowały szkolny projekt ekologiczny pod hasłem „Dla Ziemi”.

Celem projektu było kształtowanie postaw proekologicznych, poszanowanie środowiska przyrodniczego oraz zdrowia człowieka. Zajęcia trwały od 20-24 kwietnia.

Uczniowie realizowali zadania w poszczególnych klasach przygotowane przez nauczycieli uczących danego przedmiotu. W ramach projektu dzieci pisały list do Ziemi, przebierały się za wiosnę, wykonywały prace plastyczne o tematyce ekologicznej, nagrywały ćwiczenia gimnastyczne i  tańce wygibańce do piosenek o Ziemi, śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej, układały krzyżówki w języku angielskim oraz szyły maseczki.

– Prace publikowaliśmy na naszym profilu na fb. Za swoją aktywność dzieci otrzymały indywidualne e- dyplomy oraz wspólny dyplom. Poprzednie projekty realizowane przez naszą szkołę takie jak: „Wielkopolska razem,” Kartka dla medyka” oraz „Będzie dobrze” pokazały, że dzieci bardzo chętnie włączają się do akcji, które  pobudzają je do działania,  a jednocześnie rozwijają wrażliwość  i pozytywną postawę wobec przyrody, a także poczucie odpowiedzialności za ochronę i kształtowanie naturalnego środowiska człowieka.  Do takich efektów w działalności naszej szkoły dążymy zarówno w szkole, jak i w przedszkolu,  Dzień Ziemi jest idealnym czasem przypomnienia sobie, że jesteśmy częścią przyrody i dlatego naszym zadaniem jest troszczyć się o nią każdego dnia – wyjaśnia Arleta Łagodzińska, nauczycielka z SP w Wiatrowie.

Czytaj także

JEST PRACA: Poszukiwana pomoc administracyjna w wągrowieckim urzędzie

Remigiusz Priebe

NIELEGALNE OGNISKO W GRYLEWIE W CZASIE PANDEMII. Organizatorzy mogą mieć kłopoty. SPRAWĘ ZBADA SANEPID

Remigiusz Priebe

BOOM BUDOWLANY: Rok 2020 był rekordowy w powiecie wągrowieckim

Remigiusz Priebe