Okno na Wągrowiec
Ogłoszenia Promocja Wiadomości

Czym jest auto detailing?

Nie tylko tzw. super cars mogą przyciągać uwagę na ulicy. Dobrze zadbane auto wyróżnia się z tłumu. Błyszczący lakier i żywe kolory nie poprawią przyspieszenia ani jakości prowadzenia. Sprawią natomiast, że siedząc wewnątrz, poczujesz się bardziej komfortowo. Zawsze miło wsiadać do tak zadbanego samochodu. Jednak czy z upływem lat auto może zachować swój blask? Tak, jest to możliwe. Pomoże auto detailing.

Car detailing to usługa polegająca na kompleksowym czyszczeniu pojazdów i nie ogranicza się tylko do samochodów. Zabiegom pielęgnacyjnym poddaje się motocykle, łodzie, a nawet samoloty. Skoncentrujmy się jednak na czterech kółkach. Do pielęgnacji auta wykorzystuje się kosmetyki samochodowe. Specjaliści stosują różne techniki, aby przywrócić wygląd karoserii z czasów, gdy auto wyjeżdżało z salonu. Gdzie szukać takich specjalistów? Z pomocą przychodzi https://infonumer.pl

Auto detailing: Najpopularniejsze zabiegi pielęgnacyjne w samochodzie

Przez dekady troska o auto ograniczała się do mycia, czasami woskowania i odkurzania wnętrza. Z czasem pojawiły się chusteczki z różnymi preparatami, które mają odświeżyć tapicerkę. Natomiast zabiegi kompleksowego czyszczenia i renowacji były zarezerwowane dla luksusowych i kolekcjonerskich aut. Całe szczęście mamy te czasy za sobą, a to pozwala skorzystać z możliwości, jakie daje auto detailing. Znajdź swój warsztat na https://infonumer.pl/firmy/auto-detailing.

Trzy najpopularniejsze zabiegi pielęgnacyjne w samochodzie:

  • auto detailing zewnętrzny;
  • detailing wewnętrzny;
  • stopienie korekty lakieru.

W dalszej części artykułu przyjrzymy się im szczegółowo.

Auto detailing zewnętrzny

Specjalista skupia się na karoserii. Powłoka lakiernicza, szyby, lusterka i zderzaki to elementy narażone na zabrudzenie i zarysowania. Nie oszczędzają ich warunki atmosferyczne, a także pył, niskie i wysokie temperatury czy sól drogowa. Po wielu latach użytkowania, przywrócenie lakieru do czasów jego świetności wymaga pracy.

Korektę lakieru poprzedza pięcioetapowe mycie i dekontaminacja, czyli czyszczenie detailingowe. Karoseria jest dokładnie myta. Każda szczelina, wnęki kół, kratki powietrza, listy czy końcówki układu wydechowego są czyszczone. Następnie nadwozie jest równie precyzyjnie osuszane. W kolejnym kroku stosuje się glinkę, która pomaga pozbyć się najbardziej uciążliwych zabrudzeń i tych z mikro szczelin lakieru.

Auto detailing wewnętrzny

Prace zwykle rozpoczyna się od dokładnego odkurzania całej kabiny, włączając kratki nawiewu, schowki, mocowania pasów bezpieczeństwa, zegary, konsolę środkową i wnęki bagażnika. Następnie specjalista przechodzi do czyszczenia wszystkich powierzchni w kabinie. W przypadku zabrudzonej tapicerki foteli, kanapy lub drzwi może być również konieczne ich pranie. Do konserwacji wszystkich wyczyszczonych elementów kabiny służą specjalne preparaty, które przedłużają widoczność efektów na dłuższy czas. 

Stopnie korekty lakieru

Wyróżnia się korektę jedno i dwustopniową. Różnią się one pod względem stopnia zaawansowania i efektów, które chcesz uzyskać. Na podstawie oględzin lakier poddaje się korekcie. Jeśli karoseria jest w dobrym stanie, to wystarczą prostsze zabiegi renowacyjne. W sytuacji, gdy zwykła korekta nie wystarczy, potrzeba więcej pracy i preparatów, aby odtworzyć pierwotny wygląd lakieru.

Auto detailing to sposób, aby poczuć się komfortowo w swoim samochodzie. W poszukiwaniu specjalistów pomoże Ci infonumer.pl. Przekonaj się, jakie to proste.

Czytaj także

58-latek mroźną noc spędzał w aucie. W porę wezwano pomoc. Policjanci musieli wybić szybę

Redakcja

Samochód stanął w ogniu. Interweniowali strażacy [FOTO]

Redakcja

Na pasach przejechała tuż przed pieszym. Dostała mandat i punkty karne [FILM]

Redakcja