Okno na Wągrowiec

Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Zdrowie

CO SIĘ ZMIENIŁO W WĄGROWCU? Od dzisiaj zaostrzone zasady W ŻÓŁTEJ STREFIE

art dent 800
BNP-misja-sam-800x600

Nowe obostrzenia wpłynęły na działalność miejskich instytucji.

Od soboty 17 października musimy być przygotowani na wiele zmian i ograniczeń związanych z wprowadzeniem nowych zasad dla „żółtej strefy”, obejmującej Wągrowiec w ramach rządowej strategii do walki z pandemią. Nowe obostrzenia mają na celu ograniczenie kontaktów społecznych i będą wymagały od nas zmiany planów i przyzwyczajeń na dłuższy czas.

Aquapark i siłownie
Już od dzisiaj musimy być przygotowani na to, że zamknięte są siłownie i baseny. Wągrowiecki Aquapark, który nawet w okresie pandemii cieszył się dużą popularnością wśród zwolenników aktywnego wypoczynku, zawiesza działalność. – Zawieszenie nie oznacza zamknięcia całego Aquaparku, a jedynie części basenowej. Bar i punkty usługowe mogą nadal działać – poinformował prezes spółki Aquapark Wągrowiec Marek Meller. W piątkowe południe Aquapark wydał komunikat, w którym poinformował o zasadach rozliczania zakupionych karnetów oraz dokonanych wpłat za zajęcia pływackie. Wszystkie uiszczone opłaty zostaną przeniesione na miesiąc, w którym Aquapark zostanie otwarty. Biuro Aquaparku będzie pracowało w normalnych godzinach od poniedziałku do piątku.

Wydarzenia kulturalne
Miejski Dom Kultury w Wągrowcu od dzisiaj musi liczyć się z jeszcze większym ograniczeniem swojej działalności. Od soboty wydarzenia kulturalne będą odbywały się przy bardzo okrojonej publiczności, która może wypełnić maksymalnie 25 procent miejsc. – Dla odbiorców naszych wydarzeń, między innymi odwiedzających nasze kino, oznacza to zredukowanie liczby miejsc na dużej sali do 61– mówi Natalia Kuklińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu. MDK prawdopodobnie zupełnie zrezygnuje z wykorzystywania małej sali. W przypadku dużych wydarzeń, takich jak choćby koncert Michała Bajora, zdecydowano się na zmianę terminu koncertu. Jeżeli 13 grudnia obostrzenia nie pozwolą na organizację koncertu, to będzie on przełożony na termin noworoczny. W przypadku małych, kameralnych wydarzeń i koncertów będą się one odbywały zgodnie z planem.

Komunikacja miejska
W autobusach komunikacji miejskiej w Wągrowcu od soboty wprowadzone zostało ograniczenie liczby pasażerów do 30 procent liczby wszystkich miejsc. Michał Nowak, prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu, poinformował, że na razie nie przewiduje innych zmian. Wągrowiecki Rower Miejski, zgodnie z wcześniejszymi komunikatami, zakończy sezon dopiero 30 listopada.

Wydarzenia sportowe
Nowe ograniczona dotyczą także wydarzeń sportowych. Zaplanowany na dzisiaj mecz MKS Nielba Wągrowiec z MKS Grudziądz zostanie rozegrany, jednak bez udziału publiczności. Na profilu facebookowym MKS Nielba Wągrowiec Sekcja Piłki Ręcznej zapowiedziano relację na żywo z tego wydarzenia.

Gastronomia
W przypadku lokali gastronomicznych rząd zdecydował się na wprowadzenie istotnych ograniczeń. Bary i restauracje mogą być czynne jedynie od godziny 6:00 do 21:00, a zajęty może być co drugi stolik. Po godzinie 21:00 posiłek zamówimy już jedynie na wynos.

Wesela i imprezy
Jeszcze w ten weekend wesela i uroczystości rodzinne odbywają się na starych zasadach, jednak od 19 października trzeba liczyć się, ze zdecydowanym ograniczeniem liczby gości. W tego typu uroczystościach od poniedziałku może uczestniczyć maksymalnie 20 osób i nie może być dla nich organizowana zabawa taneczna.

Uroczystości religijne
Nowe zasady wprowadzone w „żółtej strefie” dotyczą również uroczystości religijnych, w których od 17 października może uczestniczyć maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Z kolei w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 25 osób.

Godziny dla seniorów
Warto pamiętać też o nowych zasadach obowiązujących już od 15 października i dotyczących seniorów. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach (sklepy spożywcze i drogerie), w aptekach i na poczcie obsługiwane są wyłącznie osoby, które ukończyły 60 rok życia.

Zasada DDMA
Dystans, Dezynfekcja, Maseczka i Aplikacja STOPCOVID – ProteGo Safe do przestrzegania tych zasad przekonuje strona rządowa. Pamiętajmy o utrzymywaniu dystansu minimum 1,5 metra od innych osób, częstym myciu rąk wodą z mydłem i ich dezynfekcji oraz zakrywaniu ust i nosa w przestrzeni publicznej. Aplikacja STOP COVID – ProteGo Safe jest bezpłatna i dobrowolna.

Źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu

kondolencje Leszek Starzynski
kondolencje Leszek Starzynski
kondolencje Leszek Starzynski
kondolencje Leszek Starzynski

Czytaj także

COVID-19: U nas NOWYCH ZAKAŻEŃ nie ma. Na kwarantannie 72 osoby [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

DZIEŃ DOBRY: Dziś CHMURY, ale BEZ DESZCZU. Temperatura do +15 st. C

Redakcja

OSTRZEŻENIE IMGW: Uwaga na SILNY WIATR. W porywach nawet do 80 km na godzinę! Możliwe BURZE

Redakcja