Okno na Wągrowiec

Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

CI POLICJANCI ZAPOBIEGLI TRAGEDII. Dzięki nim ogień w porę ugaszono!

Trzyosobowa rodzina mogła stracić dorobek swojego życia. Dzięki czujności policjantów udało się uniknąć rozprzestrzenieniu się ognia i być może uniknąć najgorszego.

Pisaliśmy tym tutaj: POŻAR. Od sadzy w kominie zapaliło się poddasze. Tylko szybka reakcja policjantów i strażaka uratowała ten dom! [ZDJĘCIA]

W sobotę aspirant Łukasz Derwich z policji w Margoninie pełnił służbę wraz z innym policjantem – słuchaczem szkoły policyjnej w Pile posterunkowym Kamilem Cyprysiakiem.

Tuż przed północą, podczas patrolowania ulicy Witosa w Margoninie, zauważyli oni, że z poddasza budynku jednorodzinnego wydobywają się iskry i kłęby dymu. Policjanci bez chwili wahania ruszyli do działania. Na miejsce wezwali straż pożarną, a następnie przystąpili do ewakuacji osób tam mieszkających. Trzyosobowa rodzina była zaskoczona wizytą policjantów. Nie była świadoma niebezpieczeństwa, jakie jej groziło. Na szczęście w porę bezpiecznie w asyście policjantów opuściła budynek.

Jak się okazało, przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy w kominie. Zastępy OSP z Margonina oraz PSP z Chodzieży sprawdziły przewód kominowy i oczyściły z palącego się żaru.

Dzięki spostrzegawczości, ale także szybkiej i profesjonalnie przeprowadzonej akcji udało się uniknąć zagrożenia.
Na razie obu funkcjonariuszy ich przełożeni nie uhonorowali w żaden wymierny sposób.

Źródło: KPP Chodzież

Czytaj także

TARCZA ANTYKRYZYSOWA: Już ponad 19 milionów złotych trafiło do przedsiębiorców z naszego powiatu

Redakcja

POMASZERUJĄ WOKÓŁ JEZIORA DLA CHOREJ CELINKI

Krzysztof Czapul

ZOSTAWILI GARNEK NA GAZIE. Interweniować musiała straż pożarna

Redakcja