Okno na Wągrowiec

Gorący temat Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

BYŁY WÓJT KONTRA WÓJT: Grozi sądem. Żąda przeprosin!

Andrzej Szewczykowski daje Cyprianowi Wieczorkowi dwa tygodnie na przeprosiny.  

– W związku z publicznym pomówieniem mnie przez pana Cypriana Wieczorka, Wójta Gminy Damasławek o nękanie pracowników Urzędu Gminy Damasławek i narażanie Gminy na dodatkowe koszty, wezwałem Pana Cypriana Wieczorka do wydania oświadczenia i przeproszenia mnie za te pomówienia – napisał w liście do naszej redakcji były wójta Damasławka Andrzej Szewczykowski.

Andrzej Szewczykowski uważa, że 15 lipca podczas sesji wójt Cyprian Wieczorek bezpodstawnie zarzucił mu nękanie urzędników, radnych oraz narażanie gminy na dodatkowe koszty. Zwraca ona także uwagę, że te oskarżenia są również w protokole z sesji Rady Gminy Damasławek.

W związku z tym były wójt wzywa obecnego wójta do opublikowania w ciągu dwóch tygodni sprostowania i wyjaśnienia, że te oskarżenia były bezpodstawne oraz przeprosin na stronie głównej portalu „Okno na Wągrowiec” i we wszystkich lokalnych mediach. Andrzej Szewczykowski żąda, aby Cyprian Wieczorek zapłacił za to z własnej kieszeni. Jeśli tego nie zrobi, zamierza skierować sprawę do sądu.

Wójt Damasławka Cyprian Wieczorek na razie nie zamierza tej sprawy komentować.

Wyjaśnijmy, że Andrzej Szewczykowski zarzuca obecnemu wójtowi brak reakcji na pisma, które od początku kadencji kieruje on do urzędu gminy w różnych sprawach. Andrzej Szewczykowski wójtem Damasławka był w latach 2010-2014.

Czytaj także

Wójt Damasławka zamknął targowisko. Burmistrz Skoków dopuścił handel tylko żywnością i kwiatami

Remigiusz Priebe

Skazany za niepłacenie alimentów ukrywał się na terenie gminy Damasławek

Remigiusz Priebe

KONKURS: Tak kobiety widzą swoją gminę [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej