serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Był POSZUKIWANY. Wyłudzał… telefony. Notowany był już wcześniej

Zatrzymany przez policjantów w Skokach mężczyzna ma do odbycia karę półrocznego pozbawienia wolności za kradzieże. Będzie odpowiadał za przestępstwa, o które podejrzewają go śledczy prowadzący sprawę wyłudzeń telefonów. Łącznie usłyszał 35 zarzutów dokonania i usiłowania dokonania oszustwa.

W ubiegłym tygodniu policjanci komisariatu policji w Skokach zatrzymali poszukiwanego 30-letniego mieszkańca gminy Skoki.

– Sposobem na zarobek miała być sprzedaż telefonów, które wyłudził od firmy telekomunikacyjnej. Wykorzystując dane osobowe członków rodziny zawierał umowy o świadczenie usług. Na podstawie tych umów, kupował w systemie ratalnym smartfony różnych producentów, które wraz z kartą sim odbierał od kuriera, uiszczając jedynie kwotę pobrania. Mężczyzna nie wywiązywał się ze spłaty rat zawartych w umowie. W ten sposób dokonał 7 transakcji odbierając telefony rożnych marek powodując straty firmy telekomunikacyjnej na łączną kwotę 25.363 złotych – wyjaśnia policja.

Plany mężczyzny były jednak dużo większe, usiłował bowiem wyłudzić kolejne telefony. Mężczyzna zawierał umowy, zobowiązując się do zakupu w systemie ratalnym łącznie kolejnych 28 urządzeń, usiłując w ten sposób doprowadzić usługodawcę telekomunikacyjnego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Umowy te jednak nie zostały sfinalizowane.

Zatrzymany mężczyzna ma za sobą przeszłość kryminalną, notowany był za przestępstwa kradzieży, kradzieży z włamaniem, a także przestępstwa narkotykowe, za które odbywał kary pozbawienia wolności. W dniu zatrzymania był poszukiwany do Aresztu Śledczego w Poznaniu w związku z zasądzoną wcześniej karą 6 miesięcy pozbawienia wolności za dokonanie przestępstwa kradzieży.

Jaka jest wartość telefonu pochodzącego z takiego oszustwa?

Gdy raty kredytów nie są spłacane, wówczas urządzenia są blokowane przez operatorów. Blokadzie ulega nie tylko karta SIM, ale całe urządzenie. Usunięcie takiej blokady jest możliwe dopiero po spłaceniu zobowiązań wobec operatora telekomunikacyjnego.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ! „Diamentowe Gody” pani Marii i pana Floriana [FOTO]

Redakcja

Sprawca wczorajszego wypadku uciekał, bo był PIJANY

Redakcja

Wypadek. Zderzyły się dwa auta. Poszkodowane są dwie osoby, w tym dziecko. Sprawca uciekł [FOTO]

Redakcja