Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia

Burmistrz Berendt z NAGRODĄ lidera rozwoju regionalnego [ZDJĘCIA]

kondolencje majchrzak

Podczas obrad burmistrz Wągrowca odebrał nagrodę za działania na rzecz poprawy jakości życia w gminie.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Wągrowcu wzięli udział w VIII Polskim Kongresie Przedsiębiorczości, który od 5 do 7 października odbywał się w Krakowie.

Polski Kongres Przedsiębiorczości zgromadził w tym roku około 2000 uczestników ze sfery biznesu i samorządu, którzy podczas 20 paneli dyskusyjnych, licznych prezentacji i dyskusji kuluarowych mieli okazję m.in. do poznawania kierunków rozwoju różnych branż przemysłowych i usługowych, ale też dobrych praktyk współpracy na linii samorząd – inwestor czy też zrównoważonego miasta – zrównoważonego rozwoju. Udział w kongresie był też bardzo dobrą okazją do bezcennej wymiany doświadczeń. Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt został zaproszony jako prelengent do dyskusji podczas panelu pn. Perpektywa rozwoju samorządu. W tym panelu dyskusyjnym swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dzielili się m.in. Piotr Psikus burmistrz Kępna, Jacek Jaśkowiak prezydent Poznania, Krzysztof Wolny burmistrz Międzychodu, a także Katarzyna Szumilewicz – przedstawiciel Dyrekcji Regionalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (Komisja Europejska). Rozmowę zdominowała tematyka rozwoju samorządów w nowej perspektywie unijnej, sposoby na aktywizację mieszkańców oraz budowanie atrakcyjności miast i regionów dla inwestorów.

Podczas Kongresu jego uczestnicy wzięli także udział w wizytach studyjnych w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów, Showroomie Przemysłu 4.0 Mitsubishi Electric, podczas których prezentowano inteligentne rozwiązania dla miast.

Kongres był w moim odczuciu bardzo pożytecznym spotkaniem, podczas którego my samorządowcy mieliśmy okazję bliżej poznać potrzeby potencjalnych inwestorów oraz wymienić się doświadczeniami z innymi samorządowcami. Z tego punktu widzenia spotkania, takie jak to w Krakowie, stanowią istotne wsparcie dla samorządu – podkreśla burmistrz Jarosław Berendt.

Czytaj także

Burmistrz Gołańczy z WYRÓŻNIENIEM [ZDJĘCIA]

Redakcja

Burmistrz w plenerze udzielił ślubu Marcie i Dorianowi [ZDJĘCIA]

Redakcja

Burmistrz spotka się z mieszkańcami na ulicy Piaskowej

Redakcja