serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Społeczeństwo Wiadomości

Budżet obywatelski: Zwyciężyła modernizacja promenady od Bartodziejskiej do Kościuszki


zatrudnie
artdent baner

Na zwycięski projekt zagłosowały 554 osoby.

Modernizacja promenady na odcinku od ulicy Bartodziejskiej w kierunku ulicy Kościuszki – etap I to projekt, który uzyskał najwięcej głosów wśród mieszkańców miasta głosujących w ramach Wągrowieckiego Budżetu Obywatelskiego 2024.

Na cztery projekty wągrowczanie oddali łącznie 1319 głosów, w tym 1223 głosów ważnych. Zwycięski projekt, który zostanie wpisany do projektu budżetu miasta na 2024 rok, otrzymał 554 głosy ważne, wyprzedzając drugi pod tym względem projekt pn. Modernizacja placu zabaw przy Przedszkolu nr 7 w Wągrowcu zaledwie o 13 głosów (541 ważnych głosów). Pozostałe miejsca zajęły projekty: Bezpłatne warsztaty dla małych i dużych mieszkańców Wągrowca (73 głosy) oraz FitPark Wągrowiec (55 głosów).

Przypomnijmy, że głównym celem zwycięskiego projektu jest poprawa stanu nawierzchni na promenadzie wzdłuż Jeziora Durowskiego na odcinku od ulicy Bartodziejskiej w kierunku ulicy Kościuszki. Oprócz wymiany nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej, którą codziennie pokonuje wielu mieszkańców miasta, projekt zakłada m.in. modernizację oświetlenia oraz instalację obiektów małej architektury (np. ławek) na odcinku promenady możliwym do wykonania do kwoty 250 tysięcy złotych.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Szajka złodziei już złapana. Okradli kiosk oraz maszyny do gier

Redakcja

Dla Sary będą rzucać do tarczy lotkami

Redakcja

Wypadek i kolizja z udziałem rowerzystów. Jeden z nich doznał wielu obrażeń [FOTO]

Redakcja