Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Będzie śledztwo prokuratury ws. wypadku 12-letniej dziewczynki na wspinalni

kondolencje Wyrwa UM
kondolencje Wyrwa

Stan dziewczynki z Damasławka jest ciężki, ale stabilny. Właśnie jest wybudzana ze śpiączki.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło podczas szkolnej wycieczki.

Od początku właściciel obiektu zapewniał, że z ich strony nie doszło do żadnych uchybień i wszystkie procedury zostały dopełnione.

Sprawę jednak chce zbadać prokuratura. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przekazał wczoraj, że w sprawie tego wypadku zostanie wszczęte śledztwo.

– Wpłynęły do nas materiały z czynności, które na miejscu wykonywała policja. Prokuratura będzie prowadziła postępowanie w kierunku przepisów dotyczących nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – powiedział.

Dodajmy, że w tej sprawie zabezpieczono między innymi monitoring obiektu.

12-letnia dziewczynka uległa wypadkowi w parku trampolin podczas szkolnej wycieczki do Poznania. Ojciec dziewczynki w rozmowie z dziennikarzami TVP Poznań powiedział, że „córka wspięła się na wysokość 5–6 metrów, po czym lina asekuracyjna się wypięła”. Dyrekcja centrum rekreacji, w którym doszło do wypadku podkreśla, że zachowane zostały wszystkie procedury.

W rozmowie z poznańskim oddziałem TVP, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Centrum Pediatrii Urszula Łaszyńska powiedziała w poniedziałek, że stan zdrowia dziewczynki jest określany jako ciężki, ale stabilny, niezagrażający życiu. 

– Lekarze podjęli decyzję o wybudzeniu dziewczynki ze śpiączki. To wybudzanie trwa od soboty. 12–latka jest już na własnym oddechu, powoli się wybudza – powiedziała. Dodała, że poszkodowana dziewczynka ma rozległe obrażenia twarzo–czaszki.

Centrum rozrywki w Galerii „Pestka”, gdzie doszło do wypadku wciąż jest otwarte.

Źródło: poznan.tvp.pl

Fot. iustracyjne freepik

Czytaj także

POŻAR w Damasławku. W ogniu stanął garaż. Spłonęło auto [ZDJĘCIA]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: Pani Krystyna skończyła właśnie 95 lat! [ZDJĘCIA]

Redakcja

12-latka z Damasławka na wycieczce spadła ze ścianki wspinaczkowej. W szpitalu walczy o życie!

Redakcja