Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

TYLKO U NAS: Będzie market na Berdychowie! Wiemy gdzie i jakiej sieci

kondolencje Hubert Paluch okno
kondolencje Hubert Paluch um
kondolencje Hubert Paluch mciw
kondolencje Hubert Paluch pd


Na osiedlu przy ulicy Straszewskiej już wkrótce otwarcie marketu „Dino”. Ale to nie wszystko. Swojego marketu wreszcie doczekają się również mieszkańcy Berdychowa.

Trwają ostatnie prace przed uruchomieniem marketu „Dino” przy obwodnicy, w pobliżu ulicy Straszewskiej. To duże ułatwienie zwłaszcza dla coraz liczniejszej i wciąż rosnącej rzeszy mieszkańców pobliskich osiedli – przy ulicy Straszewskiej i Piaskowej. Dotąd najbliższy im market to „Biedronka”, naprzeciw „Bricomarche”. „Dino” będzie bliżej.

Trwają już ostatnie prace przed oficjalnym otwarciem tego sklepu. Nieoficjalnie wiemy, że otwarcie planowane jest na początek czerwca.

Market Dino na Straszewie jest już prawie ukończony.

Co ciekawe, to nie ostatnia inwestycja tej sieci w Wągrowcu. Przypomnijmy, że od kilku lat sklep „Dino” jest już przy ulicy Opackiej. Być może jeszcze w tym roku powstanie… trzeci. Gdzie? Na Berdychowie.

To obok Osady najbardziej uboga w markety dzielnica Wągrowca. W centrum jest ich mnóstwo, „Biedronka” jest także na Starówce, duże sieci swoje sklepy otwierają też na nowych osiedlach. A Osada i Berdychowo są jakby zapomniane.

– Mieszkam na Taszarowskiej i większe zakupy zawsze wiążą się dla mnie z koniecznością wyjazdu. „Dino” u nas to świetna wiadomość, bo dotąd szybkie zakupy mogłem robić tylko w sklepach osiedlowych, gdzie bywa niestety drogo – tłumaczy nam mieszkaniec Berdychowa.    

Market „Dino” ma powstać przy ulicy Wierzbowej, obok biblioteki pedagogicznej. Kancelaria prawna w imieniu sieci wystąpiła już do Urzędu Miejskiego w Wągrowcu o warunki zabudowy. Gdy je uzyska, kupi teren i ruszy z budową. To oznacza, że mieszkańcy sklepu doczekają się najwcześniej jesienią tego roku.

Market Dino na Berdychowie miałby powstać na poprzemysłowych terenach obok Biblioteki Pedagogicznej przy ulicy Wierzbowej.

Być może jakiś spożywczy market znajdzie się też na drugim końcu Berdychowa, u zbiegu ulic Gnieźnieńskiej i Berdychowskiej, gdzie ma powstać nowa galeria handlowa.

Czytaj także

Pogrzeb Huberta Palucha odbędzie się w sobotę

Redakcja

Policja zatrzymała do kontroli. Zaczął uciekać, bo jest poszukiwany

Redakcja

Nowy dzielnicowy w Wągrowcu. Wiemy, jakie ma cele

Redakcja