Okno na Wągrowiec

To ci historia Wiadomości Wydarzenia

ALE STRAŻAK! Pan Tomek po służbie znalazł gotówkę i ją ODDAŁ. Innym razem zatrzymał PIJANEGO kierowcę

BNP-misja-sam-800x600

Druh Tomasz Przykucki to społecznie strażak OSP w Skokach, a zawodowo pracownik Służby Więziennej. Ostatnio wykazał się postawą obywatelską godną naśladowania. I to dwa razy!

– Tomek w czasie wolnym lubi bardzo przejażdżki swoim rowerem i podczas jednej z takich przejażdżek, na jednej z dróg w naszej gminie znalazł portfel wraz z dokumentami oraz sporą ilością gotówki – chwalą swego kolegę strażacy-ochotnicy z OSP Skoki.

Dodajmy, że druh Tomek bez chwili zastanowienia postanowił przekazać znalezisko wraz z zawartością policjantom z Komisariatu Policji w Skokach.

Jak się okazuje, to nie jest to jedyna taka postawa Tomasza Przykuckiego. Kolejna miała miejsce na drodze wojewódzkiej nr 196, gdzie zauważył on dziwnie poruszający się samochód osobowy.

Prowadzący pojazd wzbudził u niego podejrzenie, że może znajdować się w stanie po spożyciu alkoholu lub innych używek. Po skutecznym zatrzymaniu pojazdu przez pana Tomka, przybyli na miejsce funkcjonariusze policji potwierdzili, że kierowca w wydychanym powietrzu ma blisko 3 promile alkoholu.

– Dzięki takiej postawie udało się z pewnością zapobiec tragedii. Tomku, gratulujemy takiej postawy – nie kryją słów podziwu jego koledzy strażacy.

Źródło: OSP Skoki

Na zdjęciu: Druh Tomasz Przykucki (z lewej) ze swoim przełożonym w Służbie Więziennej, odbiera gratulacje

kondolencje Osuch

Czytaj także

PAN ARTUR po służbie ZAUWAŻYL POŻAR. Wezwał pomoc i EWAKUOWAŁ MIESZKAŃCÓW

Remigiusz Priebe

WYBUCHŁY POŻARY: Paliły się baloty słomy w Sarbii i kotłownia w Roszkowie [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

UWAGA! Wczoraj znaleziono pieniądze na parkingu w Wągrowcu!

Krzysztof Czapul