serpol praca

Okno na Wągrowiec
Pływanie Sport Sport dzieci i młodzieży Wiadomości Wydarzenia

ALE POPŁYNĘLI! Za nami mikołajkowe zawody pływackie [FOTO]

To były wyjątkowe zawody. Wzięła w nich udział rekordowa liczba uczestników, bo aż 216!

Wczoraj w wągrowieckim Aquaparku odbyły Mikołajkowe Zawody Pływackie Szkół o Puchar Burmistrza Wągrowca. Uroczystej dekoracji dokonał burmistrz, dyrektor SP nr 4 i prezes Aquapark.

Zawodnicy płynęli w dwóch blokach:

– szkoły średnie

– szkoły podstawowe

I dwoma stylami:

– klasy od I do III (dowolny i grzbiet na dystansie 25 m)

– klasy od IV do VIII (dowolny i grzbiet na dystansie 50 m)

– szkoły średnie (dowolny i grzbiet na dystansie 50 m).

W zawodach wzięła udział Iga Rybczyńska – najmłodsza uczestniczka i zarazem jedyna zawodniczka klas pierwszych, która oprócz medali otrzymała także upominek.

Wszyscy uczniowie szkół podstawowych obdarowani zostali słodkimi upominkami i pamiątkowymi dyplomami za udział w zawodach. 

Podczas zawodów sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego SP nr 4: Andrzej Kozłowski, Dariusz Sobański, Bartosz Świerad, Magdalena Gąsiorek-Szulc, Małgorzata Moćko.

Organizator: Aquapark Wągrowiec we współpracy ze Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wągrowcu.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

Szkoły podstawowe
Kl. I 25 m dowolny i grzbietowy – Iga Rybczyńska SP nr 3

Kl. II
25 m dowolny dziewczęta:
1. Łatka Gabriela
2. Moszczeńska Melania
3. Błażejewska Julia

25 m dowolny chłopców:
1. Gilewski Miłosz
2. Małkowski Antoni
3. Imbierowicz Wojciech

25 m grzbietowy dziewczęta:
1. Błażejewska Julia
2. Łatka Gabriela
3. Kosiór Barbara

25 m grzbietowy chłopców:
1. Dębski Jan
2. Gilewski Miłosz
3. Małkowski Antoni

Klasa III

25 dowolny dziewczęta:
1. Spychalska Nadia
2. Okońska Pola
3. Wichłacz Aleksandra

25 m dowolny chłopców
1. Odrobiński Leon
2. Adamczyk Oskar
3. Dębski Jan

25 m grzbietowy dziewczęta:
1. Spychalska Nadia
2. Jagiełło Jagienka
3. Wichłacz Aleksandra

25 m grzbietowy chłopców:
1. Odrobiński Leon
2. Kulczyński Bartosz
3. Poznański Nikodem

Klasa IV-V

50 m dowolny dziewczęta:
1. Urbaniak Blanka
2. Misiak Anna
3. Dębska Hanna

50 m dowolnych chłopców:
1. Pawlak Mateusz
2. Pilarczyk Szymon
3. Adamski Ksawery

50 m grzbietowy dziewczęta:
1. Urbaniak Blanka
2. Misiak Anna
3. Dębska Hanna

50 m grzbietowy chłopców:
1. Pawlak Mateusz
2. Pilarczyk Szymon
3. Trytt Wojciech

Kl. VI-VIII

50 m dowolny dziewcząt:
1. Szymańska Pola
2. Ratajczak Lena
3. Małecka Jadwiga

50 m dowolny chłopców:
1. Palluth Piotr
2. Sadłowski Maksymilian
3. Zawadzki Jakub

50 m grzbietowy dziewcząt:
1. Szymańska Pola
2. Ratajczak Lena
3. Małecka Jadwiga

50 m grzbietowy chłopców:
1. Palluth Piotr
2. Sturma Michał
3. Zawadzki Jakub

Sztafeta:

1. SP nr 2
2. SP nr 1
3. SP nr 3

Puchar – SP nr 1

Szkoły ponadpodstawowe:

50 m styl dowolny kobiet
1. Palluth Aleksandra
2. Spychalska Dominika
3. Hinc Aleksandra

50 m styl dowolny mężczyzn
1. Paszek Adam
2. Ciamciak Hubert
3. Ziemianek Hubert

50 m styl grzbietowy kobiet:
1. Palluth Aleksandra
2. Spychalska Dominika
3. Hinc Aleksandra

50 m styl grzbietowy mężczyzn
1. Łatka Aleksander
2. Paszek Adam
3. Ziemianek Hubert

Sztafeta:

1. I LO
2. ZS nr 1
3. ZS nr 2

Puchar: ZS nr 2

Czytaj także

WAŻNE: Jutro znów utrudnienia w ruchu m.in. w Wągrowcu. To przez protest rolników

Redakcja

W Wągrowcu rowery miejskie wkrótce wrócą na nasze drogi

Redakcja

3-latek sam spacerował przy ruchliwej drodze w centrum Wągrowca!

Redakcja