Okno na Wągrowiec
Jubileusze Kronika Wiadomości Wydarzenia

ALE JUBILEUSZ: Złote gody 11-tu par małżeńskich [ZDJĘCIA]

kondolencje majchrzak

Jedenaście par małżeńskich, które stanęły na ślubnym kobiercu w 1972 roku, obchodziły 50-lecie pożycia małżeńskiego, czyli „złote gody”.

W restauracji „Moraś” jubilatów przywitali: Tadeusz Kłos – Burmistrz Miasta i Gminy Skoki oraz Joanna Wolicka – Przywarty – kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Skokach. Pary małżeńskie otrzymały z rąk burmistrza Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta RP.

Otrzymali je:

Genowefa i Mieczysław Grzegorzewscy ze Skoków, Elżbieta i Jan Hallasowie ze Skoków, Teresa i Władysław Kramerowie z Brzeźna, Krystyna i Kazimierz Mazurkowie z Łosińca, Halina i Jerzy Patelscy z Łosińca, Maria i Mikołaj Rogalińscy ze Skoków, Teresa i Julian Szymańscy ze Skoków, Barbara i Euzebiusz Szymczakowie z Jabłkowa, Anna i Szczepan Tyllowie ze Skoków, Leonia i Mieczysław Wełnicowie ze Skoków, Ewa i Leszek Wolniewiczowie ze Skoków.

Swoje gorące życzenia skierował do jubilatów burmistrz Tadeusz Kłos, który zaznaczył, iż z wieloma z nich chodzili wspólnie do szkoły, znają się z pracy zawodowej, działalności społecznej. Mimo trudnych niekiedy czasów zakładali swoje rodziny jednak w warunkach pokoju, a dziś sprawa bezpieczeństwa ich dzieci, wnucząt i prawnucząt jest czymś, co nie daje spokoju i możliwości przewidzenia przyszłości.

Na jubilatów czekał okolicznościowy „złoty” tort, okazałe bukiety róż oraz niezwykły koncert utalentowanej harfistki, która nie tylko pokazała grą swoje możliwości artystyczne, ale także opowiedział zebranym historię tego instrumentu oraz podstawowe zasady jego budowy i korzystania z niego. Artystka zachwyciła wykonaniem zarówno klasycznych utworów, jak i m.in. Leonarda Cohena, czy Stinga.

Źródło: gmina-skoki.pl

Fot. Karolina Stefaniak

Czytaj także

GMINA SKOKI: Będzie bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: „Diamentowe Gody” pani Janiny i pana Jana [ZDJĘCIA]

Redakcja

UWAGA, wandale! Niszczą co popadnie. Urzędnicy apelują do mieszkańców [ZDJĘCIA]

Redakcja