serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Jubileusze Kronika Wiadomości

ALE JUBILEUSZ: Pani Marianna z gminy Gołańcz ma 100 lat! [FOTO]

Wczorajszy dzień był wyjątkowy dla Marianny Szprejdy z Chawłodna w gminie Gołańcz, która obchodziła swoje setne urodziny.

W uroczystości zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich i sołtysa uczestniczyła nie tylko rodzina i przyjaciele, ale także lokalne władze. Jubilatkę odwiedził m.in. burmistrz Gołańczy Mieczysław Durski, który w imieniu całej społeczności gminy Gołańcz, złożył Pani Mariannie serdeczne gratulacje i życzenia długich lat życia w zdrowiu i otoczeniu kochających bliskich.

W uznaniu tego wyjątkowego jubileuszu, Pani Marianna otrzymała list gratulacyjny, prezenty, kwiaty i kosz ze słodyczami. Burmistrz przekazał również jubilatce życzenia od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Pani Marianna Szprejda, która prawie całe swoje życie mieszka w Chawłodnie, jest matką sześciorga dzieci, babcią szesnastu wnucząt, prababcią dwudziestu czterech prawnucząt i praprababcią trzech praprawnuków. Jej niezłomność i siła pozwoliły jej wrócić do swojej rodzinnej miejscowości po pięciu latach wysiedlenia do Chełma Lubelskiego w 1941 roku.

– Ten jubileusz to nie tylko wielka radość dla Pani Marianny, ale także dla całej społeczności i władz samorządowych Miasta i Gminy Gołańcz, które są dumne z tak zasłużonej obywatelki – przyznają władze Gołańczy.

Źródło: Miasto i Gmina Gołańcz

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ: 100 lat skończyła pani Marianna! [FOTO]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: 100 lat skończyła pani Kornelia!

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: 101 lat skończyła pani Marianna! [FOTO]

Redakcja