serpol praca

Okno na Wągrowiec
Jubileusze Kronika Wiadomości

ALE JUBILEUSZ: 40 lat chóru „Echo! [FOTO]

W niedzielę, 29 października, w Rogoźnie, podczas jubileuszu 40-lecia Chóru Mieszanego ECHO, swój dorobek zaprezentowały zaproszone chóry, a także wręczono odznaczenia Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Chór „Echo” pod dyrekcją Tamary Paszkowskiej wykonał cztery utwory: „Jedno jest niebo dla wszystkich”, „Miłość jak wino”, „Wielka miłość”, „Kukułeczka”. Wśród przybyłych na uroczyste obchody byli burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, radna powiatu obornickiego Renata Tomaszewska i prezes Zarządu Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile Estera Serówka. Przedstawiciele chórów zostali wyróżnieni statuetkami, które wręczył burmistrz Rogoźna.

Brązową odznaką PZChiO  został wyróżniony Jan Maćkowiak z Wągrowca za zasługi  w pracy społecznej Związku i promowanie kultury muzycznej.

Wyróżniony od ponad 40 lat zaangażowany jest w promowanie muzyki, obecnie w Chórze „Echo”. Na początku lat 80 – tych występował jako tenor w Chórze „Halka” w Pile, następnie został członkiem zespołu wokalno-muzycznego przy GOK w Kaczorach, w którym grał na gitarze i śpiewał. W latach 90 – 92 tych był inspiratorem i przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskich Festiwali Piosenki Religijnych w Śmiłowie. Od 2000 – 2005 roku był pomysłodawcą i animatorem Diecezjalnych Przeglądów Kolęd i Pastorałek w Gołańczy. Występował na festynach dobroczynnych, uroczystościach okolicznościowych, przeglądach i konkursach muzyczno-wokalnych. W 2016 roku z sukcesem przeszedł przez eliminacje regionalne piosenki strażackiej, a 2017 roku został laureatem XV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Strażackiej w Ciechocinku. Roku później występował na Międzynarodowych Spotkaniach Seniorów w Chełmnie.

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ: Pani Krystyna skończyła 96 lat! [FOTO]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: Te pary przeżyły razem pół wieku! [FOTO]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ! „Diamentowe Gody” pani Marii i pana Floriana [FOTO]

Redakcja