Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości

Akcja ,, Gołańcz Pomaga Ukrainie” zakończona [FOTO]

Akcja polegała na zbiórce odzieży zimowej dla obywateli Ukrainy. Zbiórka rzeczy miała miejsce w szkole podstawowej w Smogulcu i Gołanieckim Ośrodku Kultury.

W czwartek 1 grudnia zebrane dary przekazane zostały do punktu bydgoskiego oddziału Caritas, który zajmie się dalszym przekazaniem zebranych rzeczy potrzebującym mieszkańcom Ukrainy .

Za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz Mieczysław Durski składa serdeczne podziękowania pani dyrektor, nauczycielom i dzieciom ze szkoły w Smogulcu, księdzu proboszczowi smoguleckiej parafii Andrzejowi Gierszyńskiemu, ks. Dziekanowi Dekanatu Kcyńskiego, pani Annie Kabacińskiej – dyrektor Gołanieckiego Ośrodka Kultury, panu Andrzejowi Woźnickiemu, który zorganizował transport zebranych rzeczy do Bydgoszczy , panu Jakubowi Kabacińskiemu, strażakowi z Czeszewa, który zebrane dary dostarczył do CARITASU.

Burmistrz dziękuje przede wszystkim mieszkańcom miasta i  gminy Gołańcz, którzy okazali wielkie serce i nie pozostali obojętni na niedolę mieszkańców Ukrainy.

Źródło: Miasto i Gmina Gołańcz

Czytaj także

20-letni Brajan chce znów stanąć na nogi. Możemy mu pomóc

Redakcja

W Wągrowcu trwa zbiórka wosku i puszek dla Ukrainy

Redakcja

„Święta godne, a nie głodne!”. Będzie wielkanocna zbiórka żywności

Redakcja