serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

40-latek z URATOWAŁ życie mężczyzny, który wpadł do rowu wypełnionego wodą

Do tej sytuacji doszło w minionym tygodniu w Rogoźnie. Kierujący samochodem 40-letni pan Maciej dostrzegł pieszego, który stracił równowagę i wpadł do rowu melioracyjnego wypełnionego wodą. Bez wahania wszedł do wezbranej wody, wydobył mężczyznę i wezwał pomoc.

Idący wzdłuż jezdni 52-letni mężczyzna stracił równowagę i wpadł do rowu melioracyjnego niemal do pełna wypełnionego wodą.

Z pomocą ruszył przejeżdżający tamtędy pan Maciej, mieszkaniec Rogoźna, który wszedł do wody, wydobył mężczyznę, a następnie ułożył w pozycji bezpiecznej. Zorientował się, że zdrowie poszkodowanego jest zagrożone, wezwał więc pomoc i opiekował się nim do czasu przybycia policji i służb ratunkowych.

Policjanci podkreślają w tej historii istotną rzecz.

– Nie należy, tak jak uczynił to pan Maciej, ulegać przekonaniu, że człowiek zataczający się jest pod wpływem alkoholu, czy też, że poradzi sobie sam. Reagować należy w każdej sytuacji, gdy dostrzeżemy zagrożenie. Pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności, aby samemu nie znaleźć się w niebezpieczeństwie – tłumaczą policjanci i dodają, że gdyby nie postawa mieszkańca Rogoźna, to przedstawiona sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie.

Ta zakończyła się szczęśliwie, chory człowiek otrzymał pomoc na czas…

Źródło: KPP Oborniki

Fot. ilustracyjne „OnW”

Czytaj także

Będzie obwodnica Rogoźna. Jej koszt to blisko 100 milionów zł

Redakcja

WYPADEK z udziałem czterech samochodów. Jedna osoba trafiła do szpitala [FOTO]

Redakcja

Znamy termin i miejsce pogrzebu burmistrza Rogoźna

Redakcja