Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości

17-LATEK z ośrodka ZATRZYMANY przez POLICJĘ. Trafił do ARESZTU

art dent 800

W miniony weekend policjanci przeprowadzili czynności procesowe wobec jednego z wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie, który został zatrzymany w wyniku podejrzenia o popełnienie kilku przestępstw.

W ubiegły piątek policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że jeden z wychowanków podczas zajęć stosował groźby karalne wobec nauczycielki. Prowadzący czynność funkcjonariusze ustalili, że uczeń mógł dopuścić się kilku przestępstw na szkodę innych osób, a także mienia. 17-letni wychowanek ośrodka został zatrzymany i doprowadzony do wągrowieckiej jednostki policji.

– Zgromadzony w postępowaniu materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów kierowania gróźb karalnych wobec wychowawcy ośrodka, a także znieważenia funkcjonariusza publicznego, a takim jest nauczyciel w trakcie wykonywania przez niego obowiązków zawodowych. Zatrzymany podejrzany jest również o kierowanie gróźb pozbawienia życia wobec kolegi z ośrodka, uszkodzenia ciała innego wychowanka, a także zniszczenia wyposażenia jednej z sal – wyjaśniają policjanci.

Aby zapewnić prawidłowy przebieg postępowania mając na względzie bezpieczeństwo osób pokrzywdzonych, a także aby uniknąć wpływania na świadków Prokurator Rejonowy złożył wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i odizolował nastolatka w areszcie. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Aż pięciu PIJANYCH w ciągu dwóch dni. REKORDZISTA to kierowca CYSTERNY

Redakcja

POLICJA i SOK kontrolują szynobusy

Redakcja

PIJANY kierowca AUTOBUSU jechał przez Wągrowiec. Zatrzymała go POLICJA

Redakcja