Okno na Wągrowiec

Edukacja Sport Wiadomości Wydarzenia

11-tu chętnych do budowy HALI sportowej w Wągrowcu

Dzisiaj otwarto oferty w przetargu nieograniczonym na budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół numer 1.

Jak informują powiatowi urzędnicy, zgłosiło się 11 oferentów. Proponowane ceny wynoszą od 10.877.407,42 zł do 14.266.284,64 zł.

Dodajmy, że powiat wągrowiecki otrzymał dofinansowanie na to zadanie w ramach programu Sportowa Polska 2020, finansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Kosztorysowa wartość inwestycji to 12.758,132,00 złotych, z czego 4,5 mln zł to dofinansowanie ze środków ministerialnych.

Przedmiotem inwestycji będzie budowa pełnowymiarowej hali sportowej o wymiarach 20×40 m. W hali zaprojektowano trzy poziomy. Na parterze usytuowana będzie sala sportowa z boiskami do koszykówki, piłki nożnej halowej, piłki ręcznej, siatkówki oraz tenisa. Płyta główna będzie mogła być podzielona na trzy niezależne boiska, oddzielone od siebie kurtynami. Na piętrze zaprojektowano trybuny oraz salę ćwiczeń. Część piwniczną będą stanowić magazyny oraz pomieszczenia gospodarczo – techniczne. Pomiędzy kondygnacjami, w celu szybszego poruszania się, zostanie zamontowana winda, stanowiąca udogodnienie także dla osób z niepełnosprawnościami.

Termin realizacji zadania planowany jest na sierpień 2022 roku. Aktualnie trwa badanie ofert pod względem formalno-prawnym. Wykonawca wyłoniony zostanie najpóźniej w ciągu 30 dni od dnia otwarcia ofert.

Źródło: Powiat Wągrowiecki

Czytaj także

JEST PRACA: Poszukiwana pomoc administracyjna w wągrowieckim urzędzie

Remigiusz Priebe

Prawie 2 LATA WIĘZIENIA dla GRAŻYNY FIETZ za nieudzielenie pomocy i PORZUCENIE CIAŁA WASYLA W LESIE. Wyrok jest prawomocny

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS U NAS: 8 nowych ZAKAŻEŃ. 302 osoby nadal są na kwarantannie

Krzysztof Czapul