Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Za TYDZIEŃ na świeżym powietrzu BEZ MASECZEK!

BNP-misja-sam-800x600

To decyzja rządu, a wejdzie ona w życie od przyszłej soboty 15 maja.

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o tym już tydzień temu, ale decyzja zależała od ewentualnego spadku liczby nowych zakażeń. Tak się stało i to już pewne, że od 15 maja nie będziemy już musieli zakrywać ust i nosa na powietrzu.

Nadal obowiązek noszenia maseczek będzie obowiązywał w zamkniętych przestrzeniach publicznych, czyli w transporcie publicznym, w samolotach, w miejscach ogólnodostępnych, czyli na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, jak również na terenie nieruchomości wspólnych, np. klatkach schodowych, windach czy garażach podziemnych, w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba.

Zakrywać usta musimy również w budynkach administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, na targowiskach i poczcie, jak również w trakcie sprawowania kultu religijnego.

Czytaj także

Bezpłatne maseczki dla mieszkańców gminy Wapno

Redakcja

Bezpłatne MASECZKI dla mieszkańców gminy Damasławek [HARMONOGRAM]

Krzysztof Czapul

Blisko 100 tysięcy MASECZEK dla mieszkańców Wągrowca

Redakcja