Okno na Wągrowiec
Religia Wiadomości Wydarzenia

Wyjątkowa Kaplica Wieczystej Adoracji powstała w Wągrowcu [FOTO]

Przy kościele pw. św. Wojciecha w Wągrowcu powstała druga w archidiecezji gnieźnieńskiej Kaplica Wieczystej Adoracji. Takich miejsc jest w Polsce zalewie kilkanaście.

– Ich otwarte w dzień i w nocy drzwi są zaproszeniem do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym, a dla świata, wymownym znakiem Jego świętej obecności – napisał arcybiskup Wojciech Polak.

Inauguracja kaplicy miała miejsce w środę 24 maja, we wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, po wieczornej Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem proboszcza parafii i dziekana wągrowieckiego ks. kan. Tomasza Kruszelnickiego. Po Eucharystii w uroczystej procesji przeniesiono do kaplicy Najświętszy Sakrament, przed którym wierni trwają na modlitwie przez całą dobę.

– Zaproszeni do tego są wszyscy, bez względu na wiek, powołanie, stan społeczny czy miejsce zamieszkania. Kaplica jest dla wszystkich, a Jezus Chrystus obecny w Eucharystii zaprasza każdego, nikogo nie wykluczając – mówi ks. Kruszelnicki.

Mszę św. koncelebrowali wągrowieccy kapłani oraz ks. Piotr Szymkowiak, proboszcz parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie, gdzie Kaplica Wieczystej Adoracji istnieje od czerwca ubiegłego roku. W liturgii uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, członkowie organizacji i stowarzyszeń kościelnych z braćmi z Towarzystwa św. Wojciecha na czele oraz parafianie. Specjalny list z okazji inauguracji kaplicy przesłał Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Kaplica Wieczystej Adoracji w Wągrowcu prowadzi specjalny grafik godzinowy, dzięki któremu wiadomo, które godziny są „wolne”. Wybrać można oczywiście dowolną porę. Zgłoszenia przyjmowane są po Mszach świętych lub przez formularz na stronie:

https://adoremustechriste.pl/pl/wagrowiec

Źródło: Archidiecezja Gnieźnieńska

Fot. parafia pw. św. Wojciecha Wągrowiec

Czytaj także

Uroczyste obchody z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy PCK [FOTO]

Redakcja

Dla kogo Jakuby 2024?

Redakcja

Nasi policjanci oddali cześć zmarłemu żołnierzowi [FILM]

Krzysztof Czapul