Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WOŚP u nas GRA. Wolontariusze już zbierają do kultowych puszek. To już 31. Finał! [FOTO]

Trwa 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznej zbiórki to „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na walkę z sepsą. W Wągrowcu i całym powiecie trwają już imprezy towarzyszące WOŚP.

O tym, że sepsa jest śmiertelnie niebezpieczna wie każdy z nas. Może ona wystąpić zarówno u młodych, jak i u dorosłych. W krótkim czasie doprowadza do niewydolności wielu narządów, a w konsekwencji do śmierci. Włączając się w tegoroczną akcję WOŚP i wrzucając do puszki pieniądze pomagamy w zakupie specjalistycznych urządzeń służących do analizy i wykrywania tego zagrożenia. Pomoże w tym z pewnością 175 wągrowieckich wolontariuszy, którzy w dzień finału będą zbierać pieniądze na rzecz Orkiestry.

Za nami już poranne morsowanie na miejskiej plaży w Wągrowcu. W trasę wyruszł także Wesoły Autobus z Wolontariuszami WOŚP, który z pewnością napotkamy w całym mieście przez najbliższe kilka godzin.

Finał WOŚP w naszym mieście rozpocznie się o godzinie 14:00 wypuszczeniem gołębi oraz biegiem „Policz się z cukrzycą”. W programie występy: zespołu Studio BUM!, solistów Gabrieli i Adriana Wiśniewskich, zespołu tanecznego ESPANOL, zespołu wokalnego MIDI SONG, zespołu wokalnego Studio Piosenki METRO, grupy RYBKI z Przedszkola nr 2 w Wągrowcu, zespołu Tańca Hula WUTW, zespołu tanecznego STUDIO GABI, grupy taneczne Fit&Dance Pauli oraz zespołu CZYSTA ENERGIA.

Trwają już także aukcje internetowe przekazanych fantów. Finał zakończy symboliczne światełko do nieba w hali OSiR.

Fot. FB WOŚP Wągrowiec i archiwum „OnW”

Czytaj także

WAŻNE: ZGUBIONO portfel. Dla znalazcy NAGRODA [FOTO]

Redakcja

Jest nowy urzędnik w wągrowieckim Ratuszu

Redakcja

Busa prowadził chłopiec bez… uprawnień. Ojciec był pasażerem, bo miał… sądowy zakaz!

Redakcja