serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości

Wkrótce tańsze ciepło dla wągrowczan!

– Już niebawem wielu wągrowczan zapłaci mniej za ciepło kupowane z PEC Wągrowiec – informują miejscy urzędnicy. Zmiana w obecnej taryfie ma nastąpić od 7 lutego 2024 roku.

– To pierwsza od dawna dobra wiadomość dla odbiorców ciepła. Jego cena ma obniżyć się z 316,81 zł/GJ na 170,76 zł/GJ. Przykładowo dla jednego z większych odbiorców tej energii – naszego Aquaparku – oznacza to ogromne oszczędności każdego kolejnego miesiąca – nie kryje zadowolenia burmistrz miasta Jarosław Berendt.

Tak znaczna redukcja cen (ponad 46 procent) powinna wkrótce spowodować także wyraźnie niższe rachunki dla gospodarstw domowych i podmiotów gospodarczych korzystających z ciepła dostarczanego przez działającą w naszym mieście spółkę PEC Wągrowiec.

Pamiętać przy tym należy, że tzw. odbiorcy wrażliwi są obecnie objęci ochroną państwa, a korzyści wynikające z wprowadzanej właśnie obniżki odczują w przyszłości, gdy ta ochrona przestanie działać. Dlatego np. klienci spółdzielni mieszkaniowej nie odczują obecnie tej zmiany w swoich rachunkach, natomiast niemal wszyscy pozostali odbiorcy otrzymają informację o obniżeniu ceny ciepła.

– Warto tutaj podkreślić, że od 1 stycznia br., dzięki pracy i zaangażowaniu doradcy klimatycznego w wągrowieckim ratuszu, udało się zredukować moc zamówioną w aż 13 jednostkach organizacyjnych miasta, co będzie przynosić wymierne, liczone w dziesiątkach tysięcy złotych, oszczędności za ciepło nabywane przez samorządowe podmioty z PEC Wągrowiec – wyjaśniają urzędnicy Ratusza.

Źródło: wagrowiec.eu

Fot. „freepik”

Czytaj także

JEST PRACA: Burmistrz szuka urzędnika do… egzekucji

Redakcja

WAŻNE: Mobilne biuro ENEA nadal nieczynne

Redakcja

UWAGA! Awaria i brak wody na kilku ulicach w Wągrowcu

Redakcja