Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Wiadomości

Wizyta władz Mieściska w partnerskim De Bilt [FOTO]

W dniach od 17 do 21 kwietnia 3-osobowa delegacja z Gminy Mieścisko złożyła oficjalną wizytę w partnerskiej gminie De Bilt w Holandii.

– Wizyta ta była okazją do osobistego spotkania z władzami gminy, w szczególności z burmistrzem Sjoerd Potters, który 6 kwietnia został zaprzysiężony na drugą 6-letnią kadencję. Wcześniej, ze względu na pandemię, kontaktowaliśmy się wyłącznie poprzez wideorozmowy – wyjaśnia wójt Mieściska Przemysław Renn i dodaje:

– Z władzami De Bilt rozmawialiśmy o dotychczasowej współpracy we wspólnym niesieniu pomocy uchodźcom z Ukrainy, ale także o możliwościach rozwoju naszego partnerstwa w przyszłości, by nie zatracić tego, co udało się zbudować przez ostatnie 28 lat (oficjalne partnerstwo Mieściska i De Bilt – wcześniej Maartensdijk – trwa od 1995 roku, a nieoficjalnie jeszcze dłużej).

Podczas pobytu polska delegacja miała okazję zapoznać się z funkcjonowaniem gminnego ośrodka kultury w Bilthoven, królewskiej orkiestry dętej, biblioteki, ośrodka spokojnej starości w De Bilt oraz szkoły w Maartensdijk. Wizyta była także okazją do zapoznania się z efektami rewitalizacji centrum Bilthoven prowadzonej w ostatnich latach.

– Ostatni raz bezpośrednie kontakty między naszymi gminami miały miejsce z początkiem 2019 roku, kiedy to członkowie Fundacji RAZEM odwiedzili Mieścisko na krótko przed pandemią. Ta wizyta była moją pierwszą w partnerskim De Bilt jako wójta, choć nie była to pierwsza moja wizyta w tym miejscu w ogóle – w przeszłości miałem okazję tam być w 2002 roku, jeszcze jako uczeń szkoły podstawowej – tłumaczy wójt Renn.

Źródło: Gmina Mieścisko

Czytaj także

PCK w szkołach i przedszkolach działa [FOTO]

Redakcja

W Skokach będzie STREFA KIBICA! Wspólnie obejrzeć będzie można mecz POLSKA – HOLANDIA

Redakcja

WAŻNE: Na Rynku nie zostawiajmy aut! To efekt przyjazdu Prezydenta RP do Wągrowca

Krzysztof Czapul