Okno na Wągrowiec
Edukacja Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WIELKI SUKCES SKOCZANKI! ZOSTAŁA NAJLEPSZYM NAUCZYCIELEM W POLSCE!

Zyta Czechowska na Zamku Królewskim w Warszawie odebrała wczoraj prestiżowe wyróżnienie.

Zyta Czechowska pochodzi ze Skoków, a pracuje obecnie w niedalekim Kowanówku w gminie Oborniki. Jest nauczycielką i pedagogiem specjalnym w tamtejszym Zespole Szkół Specjalnych.

Pani Zyta zwyciężyła w konkursie, którego celem jest uhonorowanie nauczycieli cenionych przez uczniów, rodziców i społeczności lokalne. Do tytułu Nauczyciela Roku 2019 nominowano 13 nauczycieli różnych przedmiotów i typów szkół z całej Polski.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie, kilka dni po obchodzonym 5 października Światowym Dniu Nauczyciela, a przed obchodzonym w Polsce 14 października Dniu Edukacji Narodowej.

Konkurs Nauczyciel Roku odbywał się po raz osiemnasty. Zorganizował go tygodnik „Głos Nauczycielski”. Kandydatów do tytułu zgłaszają: grona pedagogiczne, uczniowie, rodzice samorządy i organizacje społeczne.

Nauczycielka oprócz tytułu Nauczyciel Roku 2019 i nagród rzeczowych, zdobyła dla szkoły Certyfikat „Szkoła na medal” oraz nagrody dla swoich uczniów w postaci bezpłatnych wycieczek do Energylandii i do Wieliczki. Na Galę zaproszona została Pani Dyrektor Ewa Szczecińska, która wspólnie z Panią Czechowską te nagrody dla szkoły otrzymała.

– Dzisiaj przepełnia Nas radość, duma oraz zachwyt, a to wszystko za sprawą naszej koleżanki, która miała zaszczyt odebrać niezwykle cenne wyróżnienie, jakim jest tytuł Nauczyciela Roku 2019. Warto stawiać w życiu dalekosiężne cele i wierzyć w ich realizację…GRATULUJEMY Zyta Czechowska!!! – cieszy się grono pedagogiczne Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku na fanpejdżu tej placówki.

Zobacz też i posłuchaj co laureatka powiedziała po odebraniu nagrody:

Zyta Czechowska z Zespołu Szkół Specjalnych Nauczycielem Roku 2019😍Wyróżnienie otrzymali Ewa Drobek i ks. Damian Wyżkiewicz! Gratulacje!Zyta Czechowska jest nauczycielką i pedagogiem specjalnym w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku (woj. wielkopolskie)W jej pracy sukcesem jest, gdy dziecko po kilku latach nauki pionizuje głowę czy przełamie strach przed obcymi. Robi wszystko, by jej uczniowie mogli na równi z pełnosprawnymi rówieśnikami korzystać z edukacji. Nauczycielka wprowadza swoich uczniów w świat cyfrowy, ucząc ich mądrego korzystania z nowoczesnych urządzeń.Zyta Czechowska pracuje z dziećmi wymagającymi wyjątkowej uwagi i zaangażowania – niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz z uczniami z niepełnosprawnościami sprzężonymi. W swoim życiu zawodowym Nauczycielka Roku 2019 pomagała uczniom z zaburzeniami psychicznymi, z próbami samobójczymi czy kryminalną przeszłością, a także skrzywdzonym przez swoich rodziców czy starsze rodzeństwo

Opublikowany przez Głos Nauczycielski Wtorek, 8 października 2019

A tak laureatka podziękowała na swoim profilu na Facebooku:

Niesamowity, ważny dla mnie dzień. Dziękuję wszystkim za miłe słowa, za gratulacje. To dla mnie ogromne wyróżnienie i…

Opublikowany przez Zyta Czechowska Wtorek, 8 października 2019

Na tej samej gali honorowy tytuł Przyjaciel Szkoły 2019 otrzymał znany piłkarz Jakub Błaszczykowski, z którym pani Zyta zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Przeczytaj też artykuł Głosu Nauczycielskiego o laureatce: Zyta Czechowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku Nauczycielem Roku 2019!

Źródła: Głos Nauczycielski, Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku, Zyta Czechowska.

Czytaj także

POZYTYWNIE ZAKRĘCENI. Wągrowiecki przyrodnik tworzy powiatowy atlas zwierząt. Możesz mu pomóc! [PIĘKNE ZDJĘCIA!]

Remigiusz Priebe

ZJAZD: Spotkają się po ponad pół wieku od skończenia szkoły! [FOTO]

Redakcja

Starosta nagrodził, wyróżnił i uhonorował nauczycieli z całego powiatu [FOTO]

Krzysztof Czapul

WAŻNE! Na przejeździe w Kobylcu już nie ma „stopu”. Wielu kierowców z przyzwyczajenia wciąż się tam zatrzymuje

Remigiusz Priebe

WYBORY 2019: PiS pewnie wygrywa w powiecie wągrowieckim. Tylko miasto Wągrowiec minimalne zwycięstwo dało KO

Krzysztof Czapul

UWAGA! SPRAWDŹ, GDZIE I KIEDY WYŁĄCZĄ PRĄD

Redakcja

WYBORY. Jak, gdzie i na kogo będziemy głosować w powiecie wągrowieckim?

Remigiusz Priebe

Kościół pod Wągrowcem wystawiony na sprzedaż! Można go mieć już za niecałe 30 tysięcy!

Remigiusz Priebe

Miała w terenie zabudowanym aż 115 km na liczniku! Teraz odpocznie od samochodu

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej