Okno na Wągrowiec
Edukacja Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WIELKI SUKCES SKOCZANKI! ZOSTAŁA NAJLEPSZYM NAUCZYCIELEM W POLSCE!

kondolencje Wyrwa UM
kondolencje Wyrwa

Zyta Czechowska na Zamku Królewskim w Warszawie odebrała wczoraj prestiżowe wyróżnienie.

Zyta Czechowska pochodzi ze Skoków, a pracuje obecnie w niedalekim Kowanówku w gminie Oborniki. Jest nauczycielką i pedagogiem specjalnym w tamtejszym Zespole Szkół Specjalnych.

Pani Zyta zwyciężyła w konkursie, którego celem jest uhonorowanie nauczycieli cenionych przez uczniów, rodziców i społeczności lokalne. Do tytułu Nauczyciela Roku 2019 nominowano 13 nauczycieli różnych przedmiotów i typów szkół z całej Polski.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie, kilka dni po obchodzonym 5 października Światowym Dniu Nauczyciela, a przed obchodzonym w Polsce 14 października Dniu Edukacji Narodowej.

Konkurs Nauczyciel Roku odbywał się po raz osiemnasty. Zorganizował go tygodnik „Głos Nauczycielski”. Kandydatów do tytułu zgłaszają: grona pedagogiczne, uczniowie, rodzice samorządy i organizacje społeczne.

Nauczycielka oprócz tytułu Nauczyciel Roku 2019 i nagród rzeczowych, zdobyła dla szkoły Certyfikat „Szkoła na medal” oraz nagrody dla swoich uczniów w postaci bezpłatnych wycieczek do Energylandii i do Wieliczki. Na Galę zaproszona została Pani Dyrektor Ewa Szczecińska, która wspólnie z Panią Czechowską te nagrody dla szkoły otrzymała.

– Dzisiaj przepełnia Nas radość, duma oraz zachwyt, a to wszystko za sprawą naszej koleżanki, która miała zaszczyt odebrać niezwykle cenne wyróżnienie, jakim jest tytuł Nauczyciela Roku 2019. Warto stawiać w życiu dalekosiężne cele i wierzyć w ich realizację…GRATULUJEMY Zyta Czechowska!!! – cieszy się grono pedagogiczne Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku na fanpejdżu tej placówki.

Zobacz też i posłuchaj co laureatka powiedziała po odebraniu nagrody:

https://www.facebook.com/GlosNauczycielski/videos/470369060227816/

A tak laureatka podziękowała na swoim profilu na Facebooku:

https://www.facebook.com/zyta.czechowska/posts/2644660352251843

Na tej samej gali honorowy tytuł Przyjaciel Szkoły 2019 otrzymał znany piłkarz Jakub Błaszczykowski, z którym pani Zyta zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2644701432247735&set=a.569774936407072&type=3

Przeczytaj też artykuł Głosu Nauczycielskiego o laureatce: Zyta Czechowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku Nauczycielem Roku 2019!

Źródła: Głos Nauczycielski, Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku, Zyta Czechowska.

Czytaj także

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas PRĄDU [WYKAZ]

Redakcja

W wągrowieckiej szkole budują już strzelnicę [ZDJĘCIA]

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Dziewczynka potrącona przez samochód trafiła do szpitala [FOTO]

Redakcja