Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: W WAPNIE ZNÓW ZAPADŁA SIĘ ZIEMIA. Wójt uspokaja: Sytuacja NIE ZAGRAŻA mieszkańcom

BNP-misja-sam-800x600

 W piątek 26 lutego na terenach pokopalnianych w Wapnie pojawiło się zapadlisko.

Wójt Wapna Maciej Kędzierski wyjaśnia, że w piątek 26 lutego na terenie „gipsiaka” doszło do wykształcenia się zapadliska związanego z nieczynnymi wyrobiskami pokopalnianymi.

– Sytuacja na tę chwilę jest stabilna i nie zagraża w sposób bezpośredni mieszkańcom miejscowości Wapno. Teren jest monitorowany 24 godziny na dobę przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Wapno w oparciu o uruchomione procedury zarządzania kryzysowego – wyjaśnia wójt, który zapewnia, że działając w oparciu o obowiązujące prawo o zaistniałej sytuacji powiadomił odpowiednie organy, takie jak Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach, Okręgowy Urząd Górniczy w Poznaniu, Państwową Służbę Geologiczną, wągrowiecką straż pożarną oraz policję, Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, Urząd Wojewódzki w Poznaniu, przewodniczącego Rady Gminy Wapno.

– Jestem w stałym kontakcie z wymienionymi organami w celu monitorowania obecnej sytuacji. O dalszych działaniach związanych z zapadliskiem będę informował mieszkańców po decyzjach wydanych przez organy właściwe, mające w kompetencjach przeciwdziałanie skutkom szkód górniczych na terenie Gminy Wapno. Proszę również osoby postronne o zaprzestanie prób dotarcia do miejsca zapadliska, ponieważ naraża to zarówno te osoby oraz strażaków pełniących służbę na utratę zdrowia – apeluje wójt gminy Wapno Maciej Kędzierski.

Fot. archiwalne

kondolencje Dziwulski
Podziekowania Ewertowska
kondolencje Bartkowiak Wojewoda
kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski

Czytaj także

Te DZIECI zakwalifikowano do PRZEDSZKOLA w Wapnie [LISTA]

Krzysztof Czapul

SANEPID APELUJE: „Bądźmy ODPOWIEDZIALNI w czasie Świąt Wielkanocnych!

Redakcja

ZDARZYŁO SIĘ: 156 lat temu urodził się Wojciech Kubanek, drukarz, działacz niepodległościowy i wydawca

Redakcja