Okno na Wągrowiec

Edukacja Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: W Mieścisku od poniedziałku wójt otwiera przedszkole i szkołę

Przemysław Renn poinformował o tym w opublikowanym dzisiaj komunikacie.

W gminie Mieścisko przeprowadzono rozeznanie wśród rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola „Leśne Ludki” w Mieścisku i uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Mieścisku. Z pozyskanych przez gminnych urzędników informacji wynika, że na obecną chwilę znikoma liczba rodziców jest zainteresowana posłaniem dzieci do tych placówek.

– Niemniej jednak, mając na uwadze trudną sytuację wielu rodzin, w których rodzice pracują, lub muszą wrócić do pracy i nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką nad dziećmi w domu, bezpośrednio do dyrektorów przedszkola i szkoły można zgłaszać chęć posłania dzieci do tych placówek – informuje wójt gminy Przemysław Renn

Od 25 maja zostanie otwarte Przedszkole „Leśne Ludki” w Mieścisku. Również od poniedziałku 25 maja uczniowie klas I-III będą mogli brać udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych, a uczniowie klas VIII, (od 1 czerwca wszyscy uczniowie klas IV-VIII), będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Mieścisku ze wszystkich przedmiotów.

Wymiar konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków jakimi dysponuje szkoła. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów.

– Z informacji uzyskanych od dyrektora Szkoły Podstawowej Milenium im. Jana Pawła II i Przedszkola Milenium Mali Odkrywcy w Popowie Kościelnym wynika, że placówki te również od 25 maja br. wznawiają swoją działalność – zapowiada wójt Renn.

Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Mieścisku (ul. Św. Wojciecha 3) ma natomiast wznowić działalność do końca maja.. Dokładny termin otwarcia zakomunikuje dyrektor punktu. – Szczegółowe informacje o zasadach zapisania dzieci na zajęcia dostępne są w poszczególnych placówkach. Prosimy rodziców i opiekunów o stosowanie się do wytycznych, o których poinformuje Państwa dyrektor – zaznacza wójt w opublikowanym komunikacie.

Równocześnie od 1 czerwca 2020 r. wznowione zostanie kursowanie autobusów na trasach dowozu do szkół i przedszkoli na terenie gminy Mieścisko.

Cały komunikat wójta Mieściska Przemysława Renna został opublikowany na stronie internetowej urzędu gminy oraz na Facebooku.

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY MIEŚCISKO W SPRAWIE WZNOWIENIA FUNKCJONOWANIA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI NA TERENIE GMINY.

Opublikowany przez Gmina Mieścisko Czwartek, 21 maja 2020

Źródło: Gmina Mieścisko
Zdjęcie: Szkoła Podstawowa w Mieścisku

Czytaj także

KOLEJNA OSOBA Z PODEJRZENIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM TRAFIŁA DO SZPITALA!

Krzysztof Czapul

KORONAWIRUS: W powiecie wągrowieckim wciąż ZAKAŻONE 3 osoby. 68 na kwarantannie. Nikt nie jest w szpitalu

Krzysztof Czapul

WAŻNE: Szpital do ZOL-u przyjmie tylko pacjentów z aktualnymi wynikami badań na koronawirusa

Remigiusz Priebe