Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości Zdrowie

WAŻNE: SAMOTNI SENIORZY NIE MUSZĄ WYCHODZIĆ Z DOMÓW. W Wągrowcu leki i żywność zostaną im przywiezione

Wągrowiecki MOPS i organizacje pozarządowe oferują w czasie pandemii pomoc dla osób starszych i z niepełnosprawnościami.

Pomocy potrzebującym udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz organizacje pozarządowe: Klub Integracji Społecznej Fundacji AKME w partnerstwie z Fundacją WIEDZIEĆ JAK, Związek Strzelecki „Strzelec” RP Oddział Wągrowiec oraz harcerze z Hufca ZHP Wągrowiec.

Wsparcie zostanie udzielone wszystkim samotnie mieszkającym seniorom oraz osobom z niepełnosprawnościami, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny i innych osób. Pierwszeństwo przysługuje seniorom po 70. roku życia.

Pomoc polega na zakupie żywności i leków i dowiezieniu tych produktów do potrzebujących.

Osoby, które nie mają pieniędzy na zakup żywności lub leków powinny dzwonić po pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu (ul. Krótka 4c) pod nr tel. 665 640 263 lub 607 077 523, czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00, w soboty od godz. 10:00 do 12:00. Procedura przyznania pomocy zostanie uruchomiona po weryfikacji potrzeb przez pracownika socjalnego MOPS.

Osoby, które mają pieniądze, powinny dzwonić do Klubu Integracji Społecznej FUNDACJI AKME i Fundacji „Wiedzieć jak” (ul. Dworcowa 2) pod numer tel. 605 553 575 lub do Związku Strzeleckiego „Strzelec” RP oddział Niezłomni Wągrowiec pod nr tel. 604 421 910. Organizacje te przyjmują zamówienie w każdy wtorek i czwartek, odbiorą za pokwitowaniem gotówkę, zrobią zakupy i dostarczą je do mieszkania, oddając za pokwitowaniem resztę. Zarówno odbiór gotówki, jak i oddawanie reszty odbędzie się z zachowaniem higienicznych środków ostrożności (w rękawiczkach jednorazowych). Zakupy będą dostarczane samochodami Zakładu Komunikacji Miejskiej w terminie uzgodnionym telefonicznie.

Osobom posiadającym środki finansowe wyłącznie na koncie ZKM służy pomocą w podwiezieniu do bankomatu w celu wypłacenia gotówki (tel. 665 640 263 lub 607 077 523).

UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa zakupy będą dokonywane jednorazowo do kwoty 200 zł.

– Apelujemy o to, by pod wskazane numery telefonów dzwoniły wyłącznie samotnie mieszkający seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami, bez rodziny, bliskich czy znajomych, na których wsparcie mogliby liczyć – zaznaczają organizatorzy.

Źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu

Czytaj także

To już jutro: koncert Majki Jeżowskiej. Wstęp wolny

Redakcja

Wandale zniszczyli ławki w wągrowieckiej poczytelni [FOTO]

Redakcja

Nasza młodzież właśnie wróciła z Grecji. „To była niezapomniana przygoda!” [FOTO]

Redakcja