Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: PRACOWNICY WĄGROWIECKIEGO SZPITALA, MAJĄCY KONTAKT Z OSOBĄ ZAKAŻONĄ, SĄ ZDROWI! WRACAJĄ DO PRACY

Testy wykazały, że pielęgniarki, ratownik medyczny i lekarz nie mają koronawirusa.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu zanotowaliśmy trzy pierwsze przypadki osób z naszego powiatu, u których wykryto koronawirusa.

Tym pierwszym przypadkiem była 84-letnia mieszkanka Wągrowca. Co ważne, nim wykryto u niej wirusa w gnieźnieńskim szpitalu, to z innymi dolegliwościami trafiła ona do wągrowieckiego szpitala. Miała tam kontakt z 6 osobami personelu medycznego – 4 pielęgniarkami i lekarzem oraz ratownikiem medycznym, który transportował ją do lecznicy w Gnieźnie.

W związku z tym całej szóstce wykonano testy na obecność koronawirusa, zostali oni także odsunięci od pracy i poddani kwarantannie. Z niepokojem wszyscy czekali na wyniki.   

Właśnie usłyszeliśmy, że u całej szóstki testy na obecność koronawirusa wyszły negatywnie, co oznacza że są zdrowi i mogą wrócić do pracy. Potwierdził nam to Przemysław Bury, dyrektor wągrowieckiego szpitala.  

Przypomnijmy, że 3 osoby z powiatu wągrowieckiego są zakażone koronawirusem. To wspomniana  84-letnia kobieta z Wągrowca, 56-letni wągrowczanin oraz 44-latek z powiatu wągrowieckiego, który wracał do domu z zagranicy (leży w szpitalu w Chodzieży).

Czytaj także

JEST PRACA: Poszukiwana pomoc administracyjna w wągrowieckim urzędzie

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS U NAS: 8 nowych ZAKAŻEŃ. 302 osoby nadal są na kwarantannie

Krzysztof Czapul

NIELEGALNE OGNISKO W GRYLEWIE W CZASIE PANDEMII. Organizatorzy mogą mieć kłopoty. SPRAWĘ ZBADA SANEPID

Remigiusz Priebe