Okno na Wągrowiec

Komunikacja Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości

Wągrowiec MA SZANSĘ na dofinasowanie budowy DROGI PIESZO-ROWEROWEJ. Opublikowano listę rankingową

BNP-misja-sam-800x600

Ścieżka ma połączyć ulice Gnieźnieńską i Nad Nielbą.

Wniosek złożony przez miasto Wągrowiec na dofinansowanie budowy drogi pieszo-rowerowej od ulicy Nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej znalazł się na 5. miejscu opublikowanej dzisiaj listy rankingowej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach poddziałania „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska”.

Koszt całkowity zadania został określony w projekcie na 8.035.746,72 złotych, z czego kwota dofinansowania może wynieść 6.767.922,46 złotych.

Na wszystkie projekty samorząd województwa ma zamiar przeznaczyć w sumie 30 milionów złotych, a to oznacza, że nasze miasto ma szansę załapać się na tę pulę. Ostatecznego wyboru dofinasowanych projektów dokona jednak Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

O tym, że dofinasowanie nie jest jeszcze całkowicie pewne świadczy doświadczenie z projektem budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, na którego dofinansowanie w 2018 roku wniosek złożył ówczesny burmistrz Krzysztof Poszwa. Też znalazł się on wtedy wysoko na liście rankingowej. Niestety, po wyborach samorządowych i zmianie władz Wągrowca, w tajemniczych okolicznościach miasto to dofinansowanie utraciło.

Jeśli tym razem wszystko się powiedzie, to docelowo nowa droga ma być odnogą istniejącego już ciągu pieszo-rowerowego, który biegnie na osiedle Wschód. Zacznie się w okolicach zakrętu ulicy Nad Nielbą i wzdłuż torów kolejowych dobije do ulicy Gnieźnieńskiej. Co ciekawe, w projekcie przewidziano, że ścieżka częściowo pobiegnie tunelem – pod ulicą Janowiecką.

Warto przypomnieć, że pomysłodawcą i inicjatorem prac projektowych, zmierzających do budowy drogi pieszo-rowerowej do ulicy Gnieźnieńskiej był jeszcze poprzedni wiceburmistrz Bogdan Smykowski, który też osobiście prowadził z PKP, zakończone sukcesem, rozmowy w sprawie pozyskania kolejowych terenów, na których zbudowana zostanie ścieżka.

Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

kondolencje Dziwulski
Podziekowania Ewertowska
kondolencje Bartkowiak Wojewoda
kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski

Czytaj także

COVID-19: ZMARŁA JEDNA OSOBA w powiecie. Wciąż przybywa zakażonych [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

COVID-19: Znów DWIE OFIARY ŚMIERTELNE w powiecie. Sporo kolejnych zakażeń [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwany urzędnik w Wągrowcu

Remigiusz Priebe