Okno na Wągrowiec

Edukacja Na własne oczy Wiadomości Wydarzenia

W MILENIUM zainaugurowano nowy ROK AKADEMICKI [ZDJĘCIA]

Ponad 210 studentów Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium rozpoczęło 3 października naukę na studiach licencjackich i magisterskich w GSW Milenium na kierunkach: pedagogika, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz zarządzanie.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w reżimie sanitarnym miała skromniejszy niż zwykle charakter. Wzięli w niej udział tylko nowoprzyjęci studenci, którzy złożyli ślubowanie akademickie. Nie było gości oraz  nauczycieli akademickich.

Dotychczasowy rektor GSW Milenium prof. Lechosław Gawrecki przedstawił na początku uroczystości nowego rektora, doktora Krzysztofa Gawreckiego. Jest on absolwentem filologii angielskiej UAM, ukończył studia doktorskie z zakresu zarządzania, odbył też praktyki i staż w USA. Był współzałożycielem GSW Milenium, a od 16 lat pełni funkcję kanclerza uczelni.

Po przyjęciu insygniów rektorskich, Krzysztof Gawrecki przedstawił swoją wizję kierowania uczelnią. Będzie to – na wzór uczelni zachodnich –  zwłaszcza anglosaskich – zarządzanie typowo menedżerskie. Rektor zamierza skupić się na wzmacnianiu ekonomicznym uczelni oraz rozbudowie bazy uczelnianej, a także na rozwoj kadry Milenium, zarówno w Gnieźnie jak i w filii w Wągrowcu. Natomiast procesem dydaktycznym  oraz sprawami nauki kierować będą dziekani wydziałów w Gnieźnie i Wągrowcu. Rektor będzie też koordynować prace nad tworzeniem nowych kierunków i specjalności studiów.

Obecnie uczelnia prowadzi naukę na trzech kierunkach, w ramach których studenci mają do wyboru 10 specjalności. Rozbudowane są też studia podyplomowe, które uczelnia prowadzi nie tylko w Gnieźnie,  ale również w Wągrowcu, Kaliszu, Pile, a także w Katowicach. Grupa Milenium obejmuje też zespół placówek szkolnych – przedszkole, szkołę podstawową oraz akademickie liceum ogólnokształcące.

W nowym roku akademickim ze względu na pandemię GSW Milenium będzie kształcić hybrydowo – zajęcia praktyczne odbywać się będą stacjonarnie, a wykłady zdalnie.

Uczelnia zaprasza do odnowionej wiosną, podczas przerwy sanitarnej, siedziby przy również gruntownie zmodernizowanej ulicy Okulickiego, gdzie po uruchomieniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulica Wrzesińską, zrobiło się w pełni bezpiecznie.

Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021 została przedłużona i wciąż można się zapisać na studia, które są prowadzone w trybie zaocznym (zjazdy co 2 tygodnie w soboty i niedziele).

Czytaj także

Koronawirus w DPS-ie pod Janowcem. Ogniska zakażeń w szpitalach w Gnieźnie i Żninie

Remigiusz Priebe

Te DZIEWCZYNY potrafią GRAĆ w piłkę ręczną! [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

Nauczanie hybrydowe w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium

MATERIAŁ PROMOCYJNY