Okno na Wągrowiec

Gorący temat Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT BURMISTRZA WĄGROWCA: Ograniczona praca Ratusza i podległych urzędów. Odwołane spotkania burmistrza. Prośba o przesunięcie ślubów. Zmiany rozkładu jazdy ZKM. Rowery miejskie nie wyjadą 21 marca

KOMUNIKAT BURMISTRZA WĄGROWCA JAROSŁAWA BERENDTA:

Opierając się na Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego oraz po naradzie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt – kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców miasta – podjął 14 marca br. decyzje w sprawie organizacji pracy Urzędu Miejskiego i wybranych podległych jednostek w nadchodzących dniach.

Urząd Miejski

Od poniedziałku (16 marca) do budynku Urzędu Miejskiego będzie można wejść jedynie głównym wejściem. Burmistrz Wągrowca apeluje do interesantów o unikanie osobistych wizyt w ratuszu i uzyskiwanie wszelkich informacji drogą telefoniczną – wszelkie numery są dostępne na stronie internetowej UM w zakładce „samorząd -> urząd miejski -> do kogo w sprawie” . Telefon do sekretariatu 67 262 03 46. 

Prosimy także o składanie wniosków, pytań i załatwianie spraw drogą elektroniczną (e-mail: miasto@wagrowiec.eu, adres elektronicznej skrzynki podawczej: http://epuap.gov.pl/wps/portal/, adres skrytki: /wagrowiecm/skrytka) lub listową.

W przypadku jednak, gdy nie jest to możliwe, interesanci będą obsługiwani wyłącznie w punkcie podawczym znajdującym się w holu ratusza. Dostęp do poszczególnych biur nie będzie możliwy. Wszelkie dokumenty i wnioski do UM w Wągrowcu będzie można złożyć poprzez wrzucenie ich do ustawionej urny/skrzynki, znajdującej się w pobliżu punktu podawczego.

Burmistrz odwołuje także wszelkie zaplanowane w najbliższych dniach indywidualne spotkania. Od 16 marca br. do odwołania nieczynna będzie również kasa UM.

Po godzinach zamknięcia Urzędu Miejskiego pomoc i informację można uzyskać pod nr tel. 603 203 366 (do godz. 21:00).

Urząd Stanu Cywilnego

Podobnie jak w przypadku Urzędu Miejskiego również w Urzędzie Stanu Cywilnego i Wydziale Spraw Obywatelskich (ul. Kościuszki 17) ograniczony zostanie – od 16 marca br. do odwołania – bezpośredni kontakt klientów/interesantów z urzędnikami. Główne wejście do USC będzie zamknięte, a sprawy dotyczące wyłącznie rejestracji zgonów będzie można załatwiać korzystając z wejścia bocznego do budynku USC od strony Szkoły Muzycznej. Pozostałe sprawy, m.in. rejestracja urodzin, sprawy dowodów osobistych i zameldowań itp., prosimy kierować wyłącznie drogą elektroniczną. Informację o tym, jak dokonać tych czynności można uzyskać pod nr 67 268 03 22, 67 268 03 28.

Jednocześnie Burmistrz Wągrowca apeluje do przyszłych nowożeńców o rozważenie możliwości przesunięcia terminu zawarcia związku małżeńskiego.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

W celu ograniczenia zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wągrowcu będzie od 16 marca br. wydawał wszystkie decyzje administracyjne o przyznaniu bądź odmowie przyznania świadczeń wyłącznie drogą pocztową lub elektroniczną. W biurze MOPS przy ul. Krótkiej 4c bezpośrednie przyjmowanie klientów ulegnie ograniczeniu, a do 18 marca zostaje zawieszone.

O organizacji pracy i obsłudze klientów/interesantów, w tym opiece nad osobami objętymi stałymi usługami opiekuńczymi informować będzie 18 marca (środa) kierownik MOPS na stronie internetowej ośrodka. http://www.mopswagrowiec.pl/

Zakład Komunikacji Miejskiej

W związku z  zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa zmieni się również rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Zamiast kursów wakacyjnych, o których komunikowaliśmy wcześniej, od 16 marca do odwołania na terenie miasta kursować będzie wyłącznie linia nr 4.

Nie odbędzie się także, zaplanowana na 21 marca br. inauguracja Wągrowieckiego Roweru Miejskiego.

Czytaj także

JAROSŁAW BERENDT chce kolejnej PODWYŻKI OPŁAT ZA ŚMIECI! Mamy płacić po 32 ZŁOTE OD OSOBY

Remigiusz Priebe

NOWA OCZYSZCZALNIA: Straciliśmy już czas, czy stracimy też miliony złotych?

Remigiusz Priebe

APEL DO DOZORCÓW: Proszę ODŚNIEŻYĆ chodniki!

Krzysztof Czapul