Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

UWAGA! Policja dzisiaj na drogach prowadzi akcję „PRĘDKOŚĆ”

artdent baner

W tym dniu należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby kontroli pomiarów prędkości szczególnie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

W piątek, czyli 19 maja, policja przeprowadza ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”.

– Powinniśmy mieć świadomość, że wypadki, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami – wyjaśniają policjanci.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się szczególnie niebezpiecznych zachowań.

– Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań – apeluje policja.

Źródło: KGP

kondolencje Szulczewska

Czytaj także

PRZEMOC W RODZINIE ZASTĘPCZEJ: 12-oro dzieci zabrano z tego domu. Rodziców zatrzymała policja

Redakcja

Ponad 2,7 miliona złotych na drogi w powiecie wągrowieckim [FOTO]

Redakcja

Dopuścił się trzech przestępstw i kilku wykroczeń w… jednym momencie [FOTO]

Redakcja