Okno na Wągrowiec

Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

UWAGA! DZISIAJ ZNOWU BĘDZIE MOCNO WIAŁO! OSTRZEŻENIE IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje na terenie naszego powiatu wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 kilometrów na godzinę, a w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę. Będzie wiało z południowego zachodu i zachodu.

Ostrzeżenie ma pierwszy, najniższy stopień (żółty). Obowiązuje od soboty 22 lutego od godziny 12.00 i potrwa do 3.00 w niedzielę nad ranem. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

WYBORY PREZYDENCKIE: Komisarz utworzył obwody głosowania w szpitalu i DPS-ach

Remigiusz Priebe

IMGW OSTRZEGA: W nocy czeka nas przymrozek

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS w powiecie wągrowieckim, stan na 3 kwietnia, godz. 12.00: NIE MA OSÓB W SZPITALU, 217 OSÓB OBJĘTYCH KWARANTANNĄ, A 54 NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej