Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości

Tym DZIECIOM w piątek SPŁONĄŁ DOM. POMÓŻMY im go ODBUDOWAĆ!

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk

Liczy się każda złotówka!

Do tej tragedii doszło w piątek 6 listopada około godziny 9. rano. Spłonął budynek mieszkalny w miejscowości Podstolice w gminie Budzyń.

Gdy strażacy dotarli na miejsce, pożar był już mocno rozwinięty. Niestety, mimo natychmiastowej akcji gaśniczej, niewiele z budynku udało się uratować. Informowaliśmy o tym w artykule POŻAR: DOSZCZĘTNIE SPŁONĄL JEDNORODZINNY DOM. Rodzina z małymi dziećmi straciła cały dobytek.

W budynku mieszkała rodzina z dziećmi w wieku 9, 6 i 2 lat. W pożarze stracili cały swój dobytek, zostało im tylko to, co mieli na sobie.

Od razu ruszyła akcja pomocy pogorzelcom, w którą zaangażowali się ludzie dobrej woli. Błyskawicznie udało się zebrać sporą ilość ubrań i sprzętów domowych, ale to niestety nie wystarczy.

Choć lokale zastępcze rodzinie zaoferowali właściciel Alpakolandu Jacek Łada, a także gmina Budzyń, to jednak są to rozwiązania tymczasowe. – Musimy się postarać teraz, żeby rodzina miała gdzie te rzeczy zabrać – mówi pani Halina Moćko, radna z gminy Budzyń, która skontaktowała się z naszą redakcją.

W tym celu została zorganizowana zbiórka. Zebrane środki pomogą w odbudowie domu. Liczy się każda złotówka. Wpłacać datki na rzecz rodziny z Podstolic można na tej stronie:

https://pomagam.pl/wtfbnbgg

Pomóżmy!

Zdjęcia: Sołectwo Podstolice, OSP Margonin

Czytaj także

Pani Agnieszka WALCZY z RAKIEM piersi. Potrzebny jest LEK

Krzysztof Czapul

WOŚP: W Wągrowcu wolontariusze AUTOBUSEM dojadą do mieszkańców

Krzysztof Czapul

Strażacy ruszyli na POMOC zwierzętom ze schroniska [ZDJĘCIA]

Redakcja