Takiej sytuacji nie ma w żadnym innym wielkopolskim powiecie.
Narodowy Fundusz Zdrowia chciał, żeby w każdej gminie w Polsce co najmniej jedna placówka medyczna podjęła się szczepienia mieszkańców przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Niestety, w powiecie wągrowieckim od początku były z tym spore problemy, o czym informowaliśmy w artykule NIE MA CHĘTNYCH PLACÓWEK, które chciałyby SZCZEPIĆ NA COVID-19 w powiecie wągrowieckim
NFZ ogłosił dodatkowy nabór placówek, ale pomógł on niewiele, bowiem ostatecznie stacjonarne punkty szczepień zostaną uruchomione jedynie w trzech z siedmiu gmin powiatu wągrowieckiego. Są to następujące placówki:
- PRZYCHODNIA MEDYCYNY RODZINNEJ SPÓŁKA CYWILNA ZENON BORUCKI, EDYTA NEWSKA
Gołańcz, ul. K. Libelta 4 - ZESPÓŁ GABINETÓW LEKARZA RODZINNEGO „HIPOKRATES” S.C. MARZENA ADAMSKA, JAROSŁAW ADAMSKI
Wągrowiec, ul. Bobrownicka 3 - Grzegorz Tomasz Baran
Łekno, ul. Podgórna 2 (gmina wiejska Wągrowiec)
W całej Wielkopolsce żadnej placówki nie udało się znaleźć w jedynie siedmiu gminach, z których aż cztery należą niestety do powiatu wągrowieckiego. Są to Damasławek, Wapno, Skoki i Mieścisko.
W tej sytuacji Narodowy Fundusz Zdrowia zdecydował, że w tych gminach zostaną uruchomione mobilne punkty szczepień w ambulansach. Będą one obsługiwane przez firmę ARTUR OBST NZOZ Obst Ambulans Union – Ratownictwo Medyczne z Obornik.
Szczepienia populacyjne przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień będą bezpłatne. Obejmą wszystkich chętnych, w tym ozdrowieńców. Placówki, które przystąpiły do programu, otrzymają wynagrodzenia za każde szczepienie w wysokości od 61,24 zł do 95,70 zł za wykonanie szczepienia.
Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com