serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Na sygnale Wiadomości

„TRZEŹWY PORANEK”: Jedni pędzili zbyt szybko, inni jechali  po pijaku [FOTO]


zatrudnie
artdent baner

Podczas ubiegłego wydłużonego weekendu 11-16 sierpnia działania policjantów wągrowieckiej drogówki zakończyły się ogólnopolską akcją „Trzeźwy Poranek”. W tym czasie policjanci z drogówki ujawnili 165 wykroczeń, z których najwięcej bo aż 145 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Dwie osoby w związku z przekroczeniem prędkości utraciły prawo jazdy. W Miłosławicach kierujący Hyundaiem 46-letni mieszkaniec Strzałkowa kierował z prędkością 115 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalne było 50 km/h. Mężczyzna otrzymał 2000 zł mandatu.

W Dąbrowie (gmina Damasławek), kierujący samochodem BMW 26-letni mieszkaniec Nekli, przekroczył prędkość o 52 km/h. Mężczyzna otrzymał 3000 zł mandatu karnego.

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami osobowymi. W organizmie 39-letniego mieszkańca Wągrowca znajdowało się około 2,5 promila alkoholu, natomiast jego rówieśnik z gminy Wągrowiec miał w organizmie około 0,6 promila alkoholu.

Nie brakowało również nietrzeźwych rowerzystów. Zachowanie jednego było przedmiotem zgłoszonej interwencji. Mężczyzna w Mieścisku usilnie starał się jechać rowerem i się przewracał. 54-latek z posiniaczonymi i poranionymi nogami został przekazany pod opiekę ojcu. Miał w organizmie około 3 promile alkoholu.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

OSTRZEŻENIE IMGW: Powieje u nas SILNY WIATR. W porywach do 90 km na godzinę!

Redakcja

Nasi byli na marszu miliona serc w Warszawie [FOTO]

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja