Inne dyscypliny Sport Wiadomości Wydarzenia

Strzelaniem upamiętnili naszą niepodległość i Powstanie Wielkopolskie [ZDJĘCIA]

W piątek 24 stycznia odbył się IV Powiatowy Turniej Strzelectwa Sportowego.

W turnieju wzięło udział 46 zawodników reprezentujących 8 szkół powiatu wągrowieckiego.

Zawodnicy strzelali w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików i juniorów. Dla opiekunów reprezentacji szkół przeprowadzono konkurencję Open.

W rywalizacji uczniów szkół podstawowych bezkonkurencyjne okazały się reprezentacje dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Żelicach, które zdobyły odpowiednio 103 i 102 punkty zdobywając zarazem dwa I miejsca drużynowo. Drugie miejsce przypadło uczennicom Szkoły Podstawowej w Skokach z wynikiem 90 punktów, a trzecie miejsce uzyskały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Łeknie, uzyskując 82 punkty. Wśród chłopców drugie miejsce – 92 punktów, zdobyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Pawłowie Żońskim, a trzecie miejsce wystrzelali zawodnicy Szkoły Podstawowej w Łeknie z wynikiem 82 punktów.

W kategorii szkół ponadpodstawowych ciekawie zapowiadał się pojedynek I Liceum Ogólnokształcącego, którzy w ubiegłym roku zajęli I miejsce z pozostałymi szkołami powiatu wągrowieckiego.

W kategorii juniorek I miejsce obroniła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, zdobywając 126 pkt. Na drugim miejscu uplasowały się uczennice Zespołu Szkół Nr 2 w Wągrowcu z wynikiem 122 p., a trzecie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Nr 1 w Wągrowcu z rezultatem 104 p. W klasyfikacji juniorów I miejsce z wynikiem 114 pkt. wystrzelała reprezentacja Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie, drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Nr 2 w Wągrowcu, uzyskując 110 pkt., na trzecim miejscu uplasowali się przedstawiciele I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu z wynikiem 104 pkt.

We współzawodnictwie indywidualnym szkół podstawowych wśród dziewcząt I miejsce wystrzelała Daria Ślot z SP Żelice, na II miejscu uplasowała się Anna Sierpowska z SP Żelice, III miejsce wywalczyła Joanna Gościńska z SP Łekno. W klasyfikacji chłopców I miejsce z tytułem „Najlepszego Strzelca” przypadło Filipowi Przybyszowi z SP Żelice, II miejsce zdobył Kacper Połczyński z SP Łekno, a III miejsce zajął Eryk Sikorski z SP Żelice.

W konkurencji indywidualnej juniorek szkół ponadpodstawowych złoto i tytuł „Najlepszego Strzelca” wystrzelała Anna Sieroń z I LO, srebro zdobyła Barbara Działowska z ZSZ Nr 2, a brąz wywalczyła Izabela Rajnik z I LO. Wśród juniorów I miejsce zajął Mikołaj Pendowski z ZSZ Nr 1, drugie miejsce przypadło Emilowi Baran z MOW, a trzecie miejsce uzyskał Mikołaj Drewicz z ZSZ Nr 1.

Wiele emocji, radości i śmiechu wzbudziła konkurencja „Open”, w której wzięli udział opiekunowie reprezentacji szkół. Zwyciężyła w niej Grażyna Działowska otrzymując tytuł „Najlepszego Strzelca”, srebrny medal zdobył Janusz Sieroń ze stratą jednego punktu. Brąz w pięknym stylu wystrzelała Anastazja Nogalska-Śmigielska.