Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Spowodowali kolizje. Otrzymali mandaty po 1000 i 1500 złotych. Policja ostrzega, że kary będą też surowsze

artdent baner

Od początku stycznia na drogach powiatu wągrowieckiego na dwóch sprawców kolizji nałożono mandaty karne w wysokości 1000 i 1500 złotych.

Jedno ze zdarzeń miało miejsce w niedzielę 2 stycznia przy ul. Kościuszki w Wągrowcu, gdzie kierujący samochodem marki mercedes podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce. Sprawcą kolizji był 20-letni obywatel Mołdawii, został ukarany mandatem karnym gotówkowym w wysokości 1000 złotych.

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło też wczoraj, we wtorek 4 stycznia na drodze Wągrowiec-Rogoźno. Tam kierujący busem Fiat Ducato, wykonując manewr skrętu nie zauważył nadjeżdżającego samochodu ciężarowego.

Doszło do kolizji w wyniku której uszkodzeniu uległa kabina ciężarowego renault, fiat ducato zatrzymał się w przydrożnym rowie. Oboje kierujący wyszli ze zdarzenia cało. Sprawca kolizji przyjął mandat karny w wysokości 1500 złotych i 6 punktów karnych.

– Choć do takich sytuacji na naszych drogach jeszcze nie doszło, to mandaty za spowodowanie kolizji mogą sięgać kwoty nawet trzech tysięcy złotych. Dojdzie do tego w sytuacji np. potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych, bądź na chodniku podczas włączania się do ruchu – tłumaczą wągrowieccy policjanci i dodają:

– Przypominamy, że w przypadku drobnych kolizji, gdzie nie ma osób, które w jakikolwiek sposób ucierpiały, jest również zgoda uczestników co do tego kto jest sprawcą wyrządzonej materialnej szkody w zdarzeniu, wówczas wystarczy na miejscu spisać oświadczenie, których wzór często jest dostarczany wraz z polisą ubezpieczeniową.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

UWAGA! Silny wiatr powieje jeszcze do popołudnia [ZDJĘCIA]

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Tej NOCY czekają nas jeszcze PRZYMROZKI

Redakcja

Ponad 750 tysięcy złotych na remont drogi Kopaszyn – Grylewo

Redakcja