Okno na Wągrowiec

Na luzie Samorząd i polityka Społeczeństwo Sport Wiadomości Wydarzenia

Sportowcy wreszcie doczekają się szatni na medal

Przy stadionie sportowym w Mieścisku powstanie zaplecza szatniowo – sanitarnego. Dzisiaj w urzędzie gminy podpisano umowę na wykonanie tego zadania.

Za kilka miesięcy w obrębie stadionu (przy wjeździe od strony ul. Zacisze) powstanie obiekt, który będzie służył klubom i stowarzyszeniom sportowym, uczniom i nauczycielom WF oraz wszystkim osobom chcącym uprawiać sport na gminnym stadionie.

Obiekt będzie posiadał zaplecze socjalne, pokój trenerski, szatnie dla gospodarzy i gości, toalety oraz łaźnie z prysznicami. Ponadto w jego obrębie znajdzie się toaleta z bezpośrednim dostępem z zewnątrz, z której będzie można korzystać podczas imprez na stadionie, jak np. Targi Michałowskie itp. Najbliższe otoczenie zostanie utwardzone.

Realizacja projektu jest możliwa ze względu na uzyskane dofinansowanie z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w maksymalnej wysokości, tj. 100 tysięcy złotych.

– W tym miejscu dziękuję za wsparcie i zaangażowanie posłowi Jakubowi Rutnickiemu oraz wicemarszałkowi Jackowi Bogusławskiemu – mówi wójt Mieściska Przemysław Renn i dodaje: – Będzie to jedyna taka inwestycja w tym roku na terenie naszego powiatu, która uzyskała wsparcie marszałkowskie.

Dodajmy, że obiekt ten będzie służył mieszkańcom, w szczególności sportowcom ze stowarzyszenie sportowego SOKÓŁ Mieścisko oraz Klub Sportowy Patriot Mieścisko. Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma EKO Energia z Witkowa, a całkowita wartość projektu wynosi prawie 500 tysięcy złotych.

Źródło: FB Wójt Przemysław Renn

Czytaj także

NASI ZAGRALI DZISIAJ NA… STADIONIE LECHA W POZNANIU [ZOBACZ]

Krzysztof Czapul

KORONAWIRUS: ZAKAŻENI JUŻ TYLKO W TRZECH GMINACH. Gdzie najwięcej osób w kwarantannie?

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS: ZAKAŻENI W CZTERECH GMINACH. Gdzie najwięcej osób w kwarantannie?

Remigiusz Priebe