Okno na Wągrowiec

Edukacja Wiadomości Wydarzenia

Ruszyła REKRUTACJA do gminnych PRZEDSZKOLI

Obejmuje ona przedszkola oraz oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych na terenie gminy Wągrowiec.

Od poniedziałku 15 lutego do 12 marca w gminie Wągrowiec trwa  rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022 w Łeknie, Wiatrowie i Pawłowie Żońskim oraz do oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych w Żelicach (oddziały przedszkolne w Potulicach), Łaziskach, Siennie i Wągrowcu.

Wnioski do pobrania znajdują się w siedzibach szkół i na stronach internetowych szkół. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariatach szkół oraz w Urzędzie Gminy Wągrowiec, Referat Oświaty tel: 67 26 80 814 .

Dodajmy, że prawo do miejsca w przedszkolu przysługuje trzy-, cztero- i pięciolatkom, których rodzice chcą, by dziecko uczęszczało do przedszkola. Natomiast wszystkie sześciolatki obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu/oddziale przedszkolnym. W szczególnie uzasadnionych przypadkach wychowaniem przedszkolnym może zostać objęte dziecko, które ukończyło 2,5 roku.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2021/2022,

do publicznych przedszkoli w zespołach szkolno – przedszkolnych oraz do oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wągrowiec

Uwaga! Jeśli dziecko uczęszcza już do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego, to rodzice muszą złożyć deklarację o kontynuowaniu edukacji w przedszkolu/oddziale przedszkolnym. Jeśli deklaracja nie została jeszcze złożona należy skontaktować się z dyrektorem placówki.

Źródło: gmina Wągrowiec

Czytaj także

W terenie zabudowanym PĘDZIŁ 142 km na godzinę! Stracił prawo jazdy i szybko go nie odzyska

Krzysztof Czapul

SPRAWCA POSZUKIWANY: Kto porzucił odpady samochodowe na drodze pod Wągrowcem? [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

WSPOMNIENIE O… Janusz Kotecki

Redakcja