Okno na Wągrowiec
Na własne oczy Wiadomości

Rowerowa autostrada w Wągrowcu rośnie w oczach [ZDJĘCIA]

To będzie dwukierunkowa droga pieszo-rowerowa o długości ok. 1,1 kilometra i szerokości 3,5 m. Będzie prowadzić od ścieżki rowerowej przy ulicy Nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej.

– Betonowanie przyczółków mostowych przy rzekach Nielba i Wełna to kolejne roboty budowlane, które w najbliższych dniach zostaną przeprowadzone w ramach budowy drogi pieszo-rowerowej od ulicy nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu. Postępy w pracach przy tej wyczekiwanej przez rowerzystów inwestycji widać obecnie niemal każdego dnia – objaśniają urzędnicy wągrowieckiego Ratusza i dodają:

– W wykonanym w ulicy Janowieckiej wykopie pod tunel trwają zaś roboty instalacyjne związane z przebudową kolidujących sieci. Szczególnie dużo zmian widać w zakresie robót drogowych. Na budowie trwa właśnie wymiana gruntu, między innymi pomiędzy ulicą Piaskową a kładką mostową nad Wełną. Ułożono już dwie warstwy geosiatki wzmacniającej i wbudowano dwie warstwy wzmacniające z mieszanki kruszywa łamanego. Kontynuowana jest też budowa nasypu.

Na większości przyszłej drogi rowerowej wykonano jej koryto oraz nasyp pod podbudowę. Na odcinku około 570 metrów gotowe jest okablowanie pod oświetlenie przyszłej drogi pieszo-rowerowej. Kontynuowane są też prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

Fot. J. Kosmatka

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

ZKM PRZYPOMNA: Od poniedziałku zmiana rozkładu jazdy miejskich autobusów

Redakcja

Zdolna uczennica PSM w Wągrowcu i jej sukcesy! [FOTO]

Redakcja

Dziś sesja rady miejskiej Wągrowca. Zapadnie decyzja ws. obligacji

Krzysztof Czapul