Okno na Wągrowiec
Na własne oczy Wiadomości

Rowerowa autostrada w Wągrowcu rośnie w oczach [ZDJĘCIA]

kondolencje Wyrwa UM
kondolencje Wyrwa

To będzie dwukierunkowa droga pieszo-rowerowa o długości ok. 1,1 kilometra i szerokości 3,5 m. Będzie prowadzić od ścieżki rowerowej przy ulicy Nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej.

– Betonowanie przyczółków mostowych przy rzekach Nielba i Wełna to kolejne roboty budowlane, które w najbliższych dniach zostaną przeprowadzone w ramach budowy drogi pieszo-rowerowej od ulicy nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu. Postępy w pracach przy tej wyczekiwanej przez rowerzystów inwestycji widać obecnie niemal każdego dnia – objaśniają urzędnicy wągrowieckiego Ratusza i dodają:

– W wykonanym w ulicy Janowieckiej wykopie pod tunel trwają zaś roboty instalacyjne związane z przebudową kolidujących sieci. Szczególnie dużo zmian widać w zakresie robót drogowych. Na budowie trwa właśnie wymiana gruntu, między innymi pomiędzy ulicą Piaskową a kładką mostową nad Wełną. Ułożono już dwie warstwy geosiatki wzmacniającej i wbudowano dwie warstwy wzmacniające z mieszanki kruszywa łamanego. Kontynuowana jest też budowa nasypu.

Na większości przyszłej drogi rowerowej wykonano jej koryto oraz nasyp pod podbudowę. Na odcinku około 570 metrów gotowe jest okablowanie pod oświetlenie przyszłej drogi pieszo-rowerowej. Kontynuowane są też prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

Fot. J. Kosmatka

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Ruszają konsultacje społeczne dla budowy ulic Marcinkowo i Taszarowo w Wągrowcu

Redakcja

Odznaki PCK dla wągrowieckich policjantów [ZDJĘCIA]

Redakcja

W wągrowieckiej szkole budują już strzelnicę [ZDJĘCIA]

Redakcja