Okno na Wągrowiec

Na sygnale Na własne oczy Wiadomości Wydarzenia

POŻARY. WCZORAJ Z OGNIEM WALCZYŁO KILKUDZIESIĘCIU STRAŻAKÓW [ZDJĘCIA]

Ogień wybuchł wczoraj w Panigrodzu (gm. Gołańcz) i Młynkach (gm. Skoki).

W Panigrodzu aż 4 zastępy straży pożarnej i 22 strażaków walczyło z ogniem. W czwartek 26 marca około godziny 18.00 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze trawy na nieużytkach w miejscowości Panigródz. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem objęta była trawa oraz trzcina na nieużytkach na obszarze ok. pół hektara.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu ognia oraz dogaszeniu przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego (tłumice).

GMINA SKOKI

Także w czwartek 26 marca kilka minut po godz. 12.00 dyżurny Stanowiska Kierowania wysłał dwa zastępy gaśnicze z OSP Skoki do pożaru traw i nieużytków w miejscowości Młynki w gminie Skoki. Po przybyciu na miejsce okazało się, że na dużej powierzchni, ok. pół hektara, pali się trawa. Pożar komplikował wiatr, który rozdmuchiwał ogień. Strażacy za pomocą tłumic oraz dwóch prądów wody zdołali ugasić szybko rozprzestrzeniający się pożar.

Niestety, mimo apeli strażaków, co roku w całej Polsce dochodzi do setek takich zdarzeń. Giną w nich zwierzęta kryjące się w trawach, ale też te żyjące w glebie i odpowiedzialne za jej użyźnianie.

Źródło: JRG Wągrowiec/OSP Gołańcz

Czytaj także

KARAMBOL: ZDERZYŁY SIĘ TRZY CIĘŻARÓWKI. DWÓCH KIEROWCÓW TRAFIŁO DO SZPITALA

Remigiusz Priebe

Z OSTATNIEJ CHWILI: ZDERZENIE DWÓCH SAMOCHODÓW

Krzysztof Czapul

Z OSTATNIEJ CHWILI: W Żelicach pali się ściernisko

Krzysztof Czapul