Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

POŻAR. BUDYNEK SPŁONĄŁ DOSZCZĘTNIE. NA SZCZĘŚCIE BUTLE Z GAZEM NIE WYBUCHŁY [ZDJĘCIA]

Spalił się cały dach budynku. W trakcie akcji gaśniczej właściciel zasłabł.

Do straży pożarnej kilka dni temu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego we wsi Parkowo (gmina Rogoźno).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy stwierdzili, że pożarem objęty jest cały budynek gospodarczy składający się z 2 pomieszczeń (piec CO, opał oraz pralnia i kuchnia letnia). Na miejscu znajdowali się współwłaściciele posesji.

Po zabezpieczeniu miejsca, strażacy zaczęli gasić budynek aż siedmioma prądami wody. Wyciągnęli też i schłodzili dwie butle gazowe 11 kg (gaz propan-butan) oraz uratowali z budynku części wyposażenia – narzędzia elektryczne, koła samochodowe, ogrzewacze elektryczne itp

Po ugaszeniu pożaru działania straży polegały na rozebraniu spalonego dachu i drewnianego stropu, wyjęciu i dogaszeniu tlących się elementów oraz sprawdzeniu pomieszczenia za pomocą kamery termowizyjnej.

Podczas działań gaśniczych do ratowników zgłosił się też współwłaściciel budynku z bólami w klatce piersiowej. Udzielono mu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazano przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Mężczyzna jednak odmówił przewiezienia na obserwację do szpitala.

Źródło: PSP Oborniki
Zdjęcia: OSP Rogoźno, OSP Parkowo

Czytaj także

POGORZELCY Z NIEMCZYNA SZUKAJĄ MIESZKANIA NA WYNAJEM

Krzysztof Czapul

AŻ DWA WYPADKI RÓWNOCZEŚNIE NA JEDNEJ DRODZE! TRZY OSOBY TRAFIŁY DO SZPITALA! [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

WCIĄŻ PŁONĄ SADZE! CZASEM PO KILKA RAZY W TYCH SAMYCH BUDYNKACH! STRAŻACY APELUJĄ BYŚMY CZYŚCILI KOMINY [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej