Okno na Wągrowiec
Gorący temat Piłka nożna Społeczeństwo Sport Wiadomości Wydarzenia

POTRZEBNA POMOC: Marcina, młodego piłkarza, czeka poważna operacja [ZDJĘCIA]

Obrońca mistrza III ligi wągrowieckiej halówki musi przejść operację zerwanego więzadła. Potrzeba na to sporo pieniędzy. Właśnie ruszyła zbiórka.

Marcin ma 21 lat, jest studentem informatyki. Jego największą pasją jest piłka nożna.

– Od najmłodszych lat uwielbiałem spędzać aktywnie czas, a aktualnie jestem zawodnikiem klubu Patriot Mieścisko – wyjaśnia Marcin. Dodajmy, że ten zespół chociaż młody stażem, to już w tym sezonie został mistrzem III ligi w rozgrywkach wągrowieckiej halówki i zapewnił sobie awans do drugiej ligi.

Niestety, Marcin miał pecha i na początku czerwca usłyszał diagnozę – zerwanie więzadła krzyżowego przedniego prawego kolana. Ta kontuzja mu nie tylko uprawianie jakiegokolwiek sportu, ale  uniemożliwia nawet chodzenie, rujnując przy tym wszystkie plany tego chłopaka.

Czas oczekiwania na operację jest bardzo długi (ponad 1,5 roku). – Dlatego, aby móc kontynuować moją edukację oraz rozwijać swoje zainteresowania sportowe, konieczna jest jak najszybsza rekonstrukcja – tłumaczy Marcin. Koszt jest jednak spory, to aż 9,5 tysiąca zł.

– Z powodu urazu nie jestem w stanie pracować, a moja drużyna, pomimo odnoszonych sukcesów, dopiero się rozwija i nie jest w stanie sfinansować mojego leczenia. Nie chcę rezygnować z moich planów, z edukacji oraz zainteresowań, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Każda złotówka ma znaczenie – prosi o pomoc młody sportowiec.

JAK MOŻNA POMÓC?:

Na portalu pomagam.pl właśnie ruszyła zbiórka. Choć trwa dopiero kilka dni, to już kilkadziesiąt osób dokonało wpłat. Liczy się każdy gest, każda złotówka. Wpłacać można tutaj:

https://pomagam.pl/kolanomarcina

Fot. pomagam.pl

Czytaj także

20-letni Brajan chce znów stanąć na nogi. Możemy mu pomóc

Redakcja

Wychowanek Nielby powołany do reprezentacji Polski U-21!

Redakcja

W Wągrowcu trwa zbiórka wosku i puszek dla Ukrainy

Redakcja