Okno na Wągrowiec

Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

#PosiłekOdSerca: Restauratorzy chcą pomóc potrzebującym

Akcję zainicjowały trzy okoliczne restauracje, w tym gołaniecki Zakątek.

– Nastał trudny czas dla naszego narodu, czas, w którym możemy się zjednoczyć, pomagać innym w bezpieczny sposób, walczyć z tym co niewidoczne dla oczu. Z tego powodu postanowiliśmy razem stworzyć akcję #PosiłekOdSerca – deklarują restauratorzy.

Celem tej akcji jest pomoc poprzez zapewnienie pełnowartościowych posiłków dla osób starszych, potrzebujących, lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, pracowników szpitali, wolontariuszy, strażaków, policjantów, strażników miejskich oraz wielu innych osób. Włączając się w akcję zapewnia się osobom obdarowanym 3 zbilansowane posiłki składające się ze śniadania, obiadu oraz podwieczorku.

Stworzony przez inicjatorów program jest szansą na pomoc nie tylko osobom obdarowanym, ale także pracownikom gastronomii, którzy w aktualnej sytuacji zostali bez możliwości wykonywania swojego zawodu. Biorąc w nim udział pomagasz zatem podwójnie.

Działają na obszarze 3 powiatów: wągrowieckiego, żnińskiego i nakielskiego. Jednym z inicjatorów akcji jest restauracja ZAKĄTEK-Gołańcz Iwony i Marcelego Marzyńskich, a także Restauracja Hotel „Ekspresja” (Martyna i Szymon Brukwiccy) z Nakła oraz Pizzeria Starówka (Mina Saleeb Kadies Nakhla) ze Żnina

Jak zamówić #PosiłekOdSerca? Możliwości są dwie:

Jeżeli chcesz wesprzeć grupę osób, a nie znasz konkretnej osoby:
Wpłać dowolną kwotę na nasz cel, a my za zebrane pieniądze przygotujemy i dostarczymy posiłki potrzebującym, według wskazanych danych przez miejskie instytucje, które zajmują się pomocą potrzebującym.

Jeżeli chcesz wesprzeć kogoś kogo znasz:
Wpłać 25 zł lub wielokrotność tej kwoty i w sekcji „wiadomość do organizatora” wpisz następujące dane osoby obdarowanej:

  • ulica,
  • numer budynku,
  • numer mieszkania,
  • kod pocztowy,
  • dzielnica,
  • ilość zamówionych posiłków,
  • numer telefonu,
  • oraz ewentualne uwagi do zamówienia lub kontaktu z osobą obdarowaną.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Posiłek od Serca, a sam posiłek zamówisz na stronie https://zrzutka.pl/hckyje

– Jesteśmy gotowi do pracy i dostarczaniu posiłków wszystkim obdarowanym – deklarują restauratorzy.

Czytaj także

RAPORT DZIENNY: JEDNA OFIARA ŚMIERTELNA i 5 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie

Remigiusz Priebe

W wągrowieckim SZPITALU zaszczepiono dotąd 349 osób

Krzysztof Czapul

Z OSTATNIEJ CHWILI: Ranna KOBIETA na ulicy. Z POMOCĄ przyszli STRAŻACY

Krzysztof Czapul